Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Trudny poranek na drogach i chodnikach

Gruba warstwa lodu pokryła drogi, chodniki i pojazdy w regionie. W Piątnicy gimbusy nie wyjechały w poranną trasę, a w Białymstoku większość autobusów PKS Nova została w zajezdni. Przyszła zapowiadana gołoledź.

Jeszcze wczoraj (poniedziałek) o godzinie 15. stacja meteorologiczna w Marianowie zarejestrowała -9,1°C, a już o 7. rano dziś (wtorek) wskazywała już +0,1°C. Pierwszy opad rozpoczął się nad ranem, około godziny 2. W sumie spadło prawie 4 litry wody na 1m2. Wiadomo, że jak na zmarzniętą ziemię popada deszcz, to robi się gołoledź.  

Skutki działania praw rządzących przyrodą widzieli ci, którzy rano wyszli z domu. Mimo wysiłku służb drogowych chodniki i drogi, szczególnie mniej uczęszczane, były pokryte lodem. Na samochodach zalegała kilkumilimetrowa warstwa lodu. Doprowadzenie auta do jazdy wymagało kilkunastominutowej pracy.

Mimo tak trudnej sytuacji na drogach w regionie nie zanotowano wypadków. O poranku zdarzyły się tylko dwie kolizje, w których nikt nie ucierpiał. O 8:26 w Piątnicy na stacji paliw zderzyły się dwa busy, a o 8:55 na ulicy Krzywe Koło w Łomży samochód „stanął w poprzek drogi” i kierującej  potrzebna była pomoc policjantów.

Droga krajowa 61 na odcinku Grajewo – Rajgród, ze względu na stan nawierzchni jest zablokowana – informuje policja. Wcześniej w Siemiatyczach ciężarówki nie były w stanie podjechać pod wzniesienie na ulicy Armii Krajowej. 

Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. 

W Gminie Piątnica ze względu na sytuację drogową na poranne kursy nie wyjechały gimbusy. Władze samorządowe w komunikacie prosiły rodziców, żeby jak mogą, to dzieci zostały w domach. Wójt gminy Artur Wierzbowski informuje, że dzieciom które rodzice sami dowieźli do szkoły czy przedszkola, została zapewniona opieka dydaktyczno-wychowawcza. Popołudniowe kursy gimbusów, jak wynika z zapowiedzi wójta, mają już być zrealizowane normalnie. 

W Białymstoku ze względu na gołoledź, rano nie wyjechały miejskie autobusy. Jak informuje prezydent Tadeusz Truskolaski, w miarę poprawiania się sytuacji autobusy stopniowo mają wyjeżdżać na ulice. Prezes PKS NOVA Marcin Doliasz w Radiu Białystok mówił, że większość autobusów spółki nie wyjechała rano na trasy.

W dzień temperatura wyniesie około 2 stopni Celesjusza powyżej zera. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę