Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Boże Narodzenie na słonecznej rajskiej wyspie

Główne zdjęcie
Jacek Perkowski

- W naszej zimnej, północnej krainie wielu ludzi pragnie słońca, ciepła i zieleni drzew, dlatego na święta Bożego Narodzenia wyruszają do Azji, Afryki lub Ameryki, żeby spędzić czas z rodziną albo z najbliższą sercu osobą na mitycznej, wymarzonej wyspie szczęśliwości – mówi Jacek Perkowski z renomowanego Biura Podróży Aviarest przy Farnej w Łomży. - Wigilia nad oceanem? To możliwe.

Gdzie jest wyspa szczęśliwości...? Zdaniem Pana Jacka, każdy z nas ma swoją, wymarzoną, o której czasami nawet nie wiedzą krewni, kuzyni i przyjaciele. Jednak święta Bożego Narodzenia to magia bliskości i szczerości, czułości i wybaczenia, nadziei i wspólnoty. Pod względem popularności, czy to latem, czy zimą, na pierwszym miejscu jest Egipt, łączący ciepło i urodę krajobrazów nad Nilem z atrakcjami starożytnej kultury w postaci piramid i jazdy wielbłądem. Na zachód, w Ameryce Płn. i Środkowej są lubiane kraje i krainy docelowe świątecznej podróży: Karaiby, Meksyk, Dominikana, Kuba. Na wschód mamy Półwysep Arabski z Omanem i Dubajem – krajobrazy i klimat pustynny z pięknymi oazami zieleni i niespotykaną w Polsce architekturą. Tajlandia to także ulubiony kierunek wypraw na daleki wschód, z którą dzielnie konkuruje o prymat Wietnam. Położony jest na pasku od północy do południa, więc temperatury mogą być od kilkunastu stopni aż po 35 stopni nad morzem, jak u nas latem tego roku w mieście nad Narwią. Wielokulturowy, ale i różnorodny krajobrazowo, z ładną architekturą. Jeśli ktoś nie łamał się opłatkiem w Afryce, to może wybrać się do Kenii, gdzie przez cały czas jest ładna, letnia pogoda, a król lew przechadza się na safari z żyrafami i słoniami, a słońca i ciepła nigdy nie brakuje, żeby uzupełniać niedobory witaminy D.

Takie wyprawy kosztują, zależnie od kraju i czy na tydzień, czy dwa tygodnie, od około 3 do 7 tysięcy zł. Są i cudownie tanie oferty last minute. Kto zamierza sprawdzić, czy ma szczęście pod palmami, może w poniedziałek dzwonić pod nr tel.: 86 216 33 33 w godzinach 9.-17. Może to być wyjątkowe Boże Narodzenie... Pan Jacek i jego małżonka chcą spędzić święta tradycyjnie, w domu, przy jednym stole z rodzicami.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 

240206081801.gif
Foto: Jacek Perkowski
Foto: Z archiwum Jacka Perkowskiego
Foto: Z archiwum Jacka Perkowskiego
Foto: Z archiwum Jacka Perkowskiego
Foto: Z archiwum Jacka Perkowskiego

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę