Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Weekend mroźny, a na Boże Narodzenie odwilż

Główne zdjęcie
Narew

Na początku weekendu pogodę w rejonie Łomży kształtował będzie przesuwający się na północny-wschód niż. W sobotę i niedzielę będziemy pod wpływem wyżu, co szczególnie w nocy przyniesie duże spadki temperatury. Święta zapowiadają się deszczowo, a temperatura wyniesie kilka stopni powyżej zera.

W piątek Polska będzie pod wpływem wieloośrodkowego układu niżowego, jedynie w dzień północ kraju znajdzie się w zasięgu klina wyżowego. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże, od krańców południowych regionu wzrastające do całkowitego; większe przejaśnienia tylko na krańcach północno-zachodnich. Z południa napłyną opady śniegu, które przemieszczą się na północny -wschód. Na krańcach południowo-wschodnich regionu opady okresami o natężeniu umiarkowanym, przejściowo ograniczające widzialność do 500 metrów. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej na południowym wschodzie regionu o 4 cm do 8 cm. Temperatura maksymalna od -7°C do -4°C. Wiatr słaby, na południu okresami umiarkowany, porywisty, z kierunków wschodnich, lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W sobotę Południowo-wschodnia i wschodnia Polska będą pod wpływem niżu, a reszta kraju od zachodu będzie dostawała się w zasięg wyżu. Będziemy w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego, któremu towarzyszyć będzie wzrost ciśnienia. Podziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza na północy regionu. Lokalnie możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -8°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. W nocy z soboty na niedzielę temperatura spadnie do -12°C.

W niedzielę Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Małopolską. Pozostaniemy w tym samym, przetransformowanym powietrzu pochodzenia arktycznego. W regionie Łomży spodziewane jest zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna w dzień w granicach -7°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy ponownie spadek temperatury do -10°C. W prognozach zagrożeń IMGW-PIB widzimy ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia o silnym mrozie w sobotę i niedzielę. 

We wtorek przyjdzie ocieplenie i wigilia Świąt Bożego Narodzenia zapowiada się z deszczem i temperaturą powyżej zera. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę