Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Ratusz po małym remoncie

Główne zdjęcie
Remont na dachu Ratusza

Nie ma już rusztowań wokół Ratusza, a wejście od strony Starego Rynku odbywa się bez utrudnień. Pierwszy etap termoizolacji dobiegł końca. Elewacja budynku jest popękana, a od tyłu odrapana.

Nowa część Ratusza w Łomży oddana do użytku została w połowie lat 90-tych. W 2006 roku stara część przeszła remont i zamiast „tarasu nad zegarem” otrzymała kopułę. W tzw. nowej części po drodze zdarzały się remonty i drobne naprawy. Jeszcze za czasów prezydenta Brzezińskiego przeciekała szklana kopuła nad holem w Ratuszu. W 2009 roku remontowane były schody i główne wejście. 

W 2022 roku za ponad 365 tys. zł. przeprowadzono pierwszy etap termomodernizacji „nowego” budynku Ratusza. Prace obejmowały:  „docieplenie ścian attykowych nowego budynku, ocieplenie kominów wentylacyjnych i naprawa czap kominowych, wykonanie nowej nawierzchni połaci dachowej z papy termozgrzewalnej na dachu płaskim, wykonanie niezbędnych obróbek blacharskich” - wyjaśniają urzędnicy. „W części od strony Placu Starego Rynku wykonano wymianę i uzupełnienie ocieplenia połaci z wełny mineralnej, montaż łat i kontrłat drewnianych wraz z wymianą dachówki ceramicznej, wykonaniem obróbek blacharskich oraz orynnowania” - czytamy w przesłanej informacji.

Stan elewacji budynku budzi zastrzeżenia. Stojąc przed głównymi schodami reprezentacyjnego budynku władz miasta widzimy duże pęknięcia prawdopodobnie elewacji. Od strony ulicy Zatylnej widok jest jeszcze gorszy, gdzie mamy obdrapaną elewację i płaty schodzącej farby.

„Sukcesywna termomodernizacja starej oraz nowej części ratusza planowana jest również w kolejnych latach, na co władze miasta starają się pozyskać środki zewnętrzne” - odpowiada inspektor Łukasz Czech na pytanie o ewentualny remont. 

 

Foto: Remont na dachu Ratusza
Foto: Wiadra na wodę z przeciekającego dachu
Foto: Odgrodzenie części schodów i rusztowanie przed urżędem
Foto: Popękane ściany
Foto: Popękane ściany
Foto:
Foto: Obdrapany Ratusz

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę