Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Śnieżny i mroźny zimowy tydzień przed nami

Najbliższe dni upłyną pod znakiem śnieżnej i mroźnej zimy – prognozuje IMGW. W pierwszej połowie tygodnia przeważać będą opady śniegu, na północy miejscami intensywne o charakterze przelotnym, na pozostałym obszarze słabsze o charakterze ciągłym. Na przeważającym obszarze kraju całą dobę utrzymają się ujemne temperatury powietrza. Nocami przy dłuższych rozpogodzeniach temperatura minimalna spadać będzie poniżej –10°C.

Poniedziałek na ogół pochmurny z opadami śniegu, ale już znacznie mniejszymi. Temperatura maksymalna w rejonie Łomży wyniesie około –2°C. Umiarkowany i dość silny wiatr na północnym wschodzie będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne. 

We wtorek opady śniegu już zdecydowanie słabsze, ale na północnym wschodzie spaść może do 6 cm świeżego śniegu. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy w północno-wschodniej części kraju –3°C. Nadal wiał będzie dość silny północno-zachodni wiatr, w porywach do 50 km/h. Przed wieczorem jednak powoli będzie słabł.

W nocy z wtorku na środę w rejonach podgórskich temperatura minimalna może spaść  –17°C. W rejonie Łomży  może to być –7°C.

W środę wypogodzi się, ale pod wieczór nadciągną chmury i śnieg. Temperatura w dzień na poziomie –6°C, ale po południu może osiągnąć także dwucyfrową wartość. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek oraz z czwartku na piątek najchłodniejszym rejonem Polski będzie północny wschód, temperatura spadnie u nas do około –14°C – prognozuje IMGW. Miejscami padać będzie śnieg. Temperatura maksymalna w czwartek oraz piątek na północnym wschodzie wyniesie –5°C i –4°C.

Noc z piątku na sobotę ponownie może być mroźna na północnym wschodzie, gdzie temperatura minimalna spadnie do –11°C. 

W prognozie IMGW widzimy, że w sobotę i niedzielę możliwe ocieplenie, choć raczej nie w rejonie Łomży.  Tu cały czas temperatura powinna być poniżej zera, od –3°C do –1°C. Szczególnie w sobotę może trochę popadać śnieg. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę