Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Ostrzeżenie przed śnieżycą i zawiejami

Od południa nadciąga śnieżyca, która w połowie niedzieli dotrze w rejon Łomży. IMGW-PIB wydało ostrzeżenie meteorologiczne o intensywnych opadach śniegu oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych.

Cyklon Brygida niosący wilgoć z południa Europy dociera do Polski. Meteorolodzy już od kilku dni prognozowali intensywne opady śniegu. Na niedzielę dla wschodniej części kraju IMGW-PIB wydało ostrzeżenia meteorologiczne. W Łomży i powiecie łomżyńskim synoptycy prognozują opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, a miejscami nawet do 20 cm. Strefa opadów śniegu w ciągu dnia będzie się stopniowo przemieszczać od południowego wschodu w głąb województwa. Ostrzeżenie ma w tej chwili pierwszy stopień i obowiązuje do godziny 22.Natomiast do godziny 18. kolejne ostrzeżenie przestrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Spodziewany jest wiatr o średniej prędkości do 30 km/h, w porywach do 55 km/h, z kierunków północnego-wschodu i północy. 

Popadać może jeszcze w poniedziałek, ale już nie tak intensywnie. Temperatura w ciągu dnia nie powinna przekroczyć -3°C,a w nocy -5°C. Jednak wiejący wiatr, szczególnie w dzień,  będzie potęgował uczucie zimna. Mróz będzie narastał i w najbliższym tygodniu może osiągnąć dwucyfrową wartość. 

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę