Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Nadciąga śnieżyca, a potem mróz

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Przez najbliższe dni czeka nas zróżnicowana pogoda. Najpierw gołoledź, a od niedzieli intensywne opady śniegu z przyrostem nawet 20 cm. Po kilku śnieżnych dniach nadejdzie mróz, nawet dwucyfrowy.

Od południa nad Polskę niże śródziemnomorskie niosą wilgoć, która po zderzeniu z zimnym powietrzem spadnie jako śnieg. Synoptycy zapowiadają ana początku w południowej części kraju, a od niedzieli także u nas intensywne opady śniegu, które dadzą się we znaki kierowcom i służbom drogowym.

W piątek spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura w rejonie Łomży wahała się będzie w granicach 0°C. Wiatr słaby,  z kierunków zmiennych: południowych i zachodnich. Należy przygotować się na gołoledź. IMGW-PIB wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia, w którym przestrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników. Ostrzeżenie obowiązuje do piątkowego poranka. 

W sobotę zachmurzenie duże, miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień w okolicy 0°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W nocy z soboty na niedzielę intensywne opady śniegu nadciągną nad południe Polski. 

W niedzielę pogoda da się we znaki szczególnie kierowcom i służbom drogowym. Od południa nad nasz region przesuną się intensywne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie –2°C i będzie spadać. 

W poniedziałek czeka nas zachmurzenie duże i nadal opady śniegu – w centrum i na północy kraju przyrost o około 10 cm. Nie tylko w nocy mróz do –5°C. Wiatr słaby i umiarkowany północny i północno-zachodni. Przez niedzielę i poniedziałek przyrost pokrywy śniegowej może wynieść w naszym regionie przynajmniej kilkanaście centymetrów. 

W prognozach zagrożeń meteorologicznych IMGW dla Łomży i powiatu łomżyńskiego przestrzega przed intensywnymi opadami śniegu w niedzielę i w poniedziałek.  

Od wtorku do końca tygodnia wyraźne ochłodzenie. Nocami w wielu miejscach temperatura spadnie poniżej –10°C. W ciągu dnia również w całym kraju na minusie, maksymalnie od –5°C do –1°C. Opady osłabną, miejscami może pojawiać się tylko słaby śnieg.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę