Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Matematyka przydaje się w pracy

Mieszkaniec powiatu łomżyńskiego stracił pieniądze po tym, jak znalazł w sieci „ofertę pracy” na giełdzie papierów wartościowych. 36-latek pogubił się w rachunkach i posiał blisko 3 tys. zł.

Łomżyńscy policjanci informują o kolejnym sposobie oszustwa w sieci. Pewien mieszkaniec powiatu łomżyńskiego na jednym z portali społecznościowych znalazł ofertę pracy. Zajęcie miało mieć związek ze sprzedażą papierów wartościowych. 36-latek zadzwonił na wskazany numer, a kobieta „o przemiłym głosie”, miała oznajmić, że będzie jego ,,opiekunem” i krok po kroku wprowadzi go w tajniki działalności tej spółki akcyjnej. Jak się okazało zadaniem mężczyzny było – jak informują policjanci -  otrzymywanie przelewów na prywatne konto, a następnie przekazywanie ich dalej. „Pracownik” bez wahania podał rozmówczyni numer swojego konta, a policji tłumaczył, że kobieta wzbudziła jego zaufanie. 

Rzeczywiście po kilku godzinach od różnych osób na łączną kwotę blisko 12 500 otrzymał 13 przelewów. Zgodnie z instrukcjami ,,opiekuna” finansowego przelał te pieniądze na konto spółki. 36-latek wpisywał kwoty przelewu podawane przez rozmówczynię. Wykonał ich również 13. 

Chwila prawdy przyszła kiedy podliczył wysłane przez siebie pieniądze. Okazało się, że przelał blisko 3 tysiące więcej niż otrzymał. Zrozumiał wtedy, że padł ofiarą oszustów, a kontakt z ,,opiekunem” finansowym się urwał.

Policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w sieci i przy podejmowaniu decyzji finansowych. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę