Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

Bagaże na kółkach – opcja numer jeden wśród podróżujących

Mimo, że sezon wakacyjny dawno za nami, tak naprawdę podróże trwają cały rok. Niedługo będziemy wyjeżdżać na Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra, a sporo osób właśnie późną jesień i zimę wybiera na wyjazd do ciepłych krajów. Innymi słowy, porządnego bagażu potrzebujemy zawsze. Ważne, aby był wygodny i praktyczny. Te cechy łączy każda walizka lub torba wyposażona w kółka.

Walizki z dwoma kółkami

Walizki dwukołowe mają zamontowane na spodzie dwa kółeczka i dwie nóżki, dzięki czemu można je stabilnie ustawić w pozycji stojącej. To bardzo dobre rozwiązanie, kiedy zachodzi potrzeba prowadzenia walizki po nierównym podłożu. W takich walizkach kółka są zazwyczaj dość duże, co sprawia, że różnego rodzaju brud, który się na nie nanosi w żaden sposób ich nie blokuje. Walizki na dwóch kółkach niestety nie są wystarczająco wygodne w prowadzeniu. Ich działanie nie jest na tyle intuicyjne, przez co nie są skłonne współpracować z ciągnącym je podróżnikiem. Dodatkowo ciągnięcie tylko w jeden sposób – za plecami na dłuższą metą jest wyjątkowo mało komfortowe i szybko męczy, a kółka obijają się o pięty.

Walizki czterokołowe

Walizki dwukołowe odchodzą w zapomniane na rzecz tych wyposażonych w cztery kółka. To stosunkowo nowoczesne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia prowadzenie bagażu. Walizka tego typu w miejscu nóżek swojego poprzednika posiada po prostu dodatkową parę kółek. Wszystkie kółka obracają się wokół własnej osi. Prowadzenie po równym podłożu jest możliwe w formie prowadzenia jej z przodu. Taka pozycja ciała jest bardzo zdrowa i wygodna, a co najważniejsze – nie męczy. Cztery koła przekładają się dodatkowo na płynną jazdę. Same kółka są zazwyczaj wykonane z kauczuku, przez co są miękkie, ale jednocześnie wytrzymałe i odporne na zanieczyszczenia lub uszkodzenia.

Torba na kółkach

Torba na kółkach również jest częstym wyborem wśród podróżnych. W odróżnieniu od walizek jest miękka, przez co bardziej pakowna. Ma sportowy charakter, więc jej prowadzenie jest niezobowiązujące. Jednak ze względu na konstrukcję może się zmieniać kształt, co w przypadku lotów u konkretnego przewoźnika może być przeszkodą. Dla własnego bezpieczeństwa torby na kółkach zalecamy zatem wybierać w podróże międzymiastowe, z wykorzystaniem innego środka transportu. Bardzo dobrze sprawdzi się w pociągu, gdy często trzeba ją gdzieś wcisnąć między inne bagaże. Torby na kółkach w porównaniu z walizkami są zazwyczaj tańsze, a często oferują również komfortowy podział wnętrza.

Plecak na kółkach

Plecaki na kółkach to niecodzienny wybór, jednak warto się nad nimi pochylić. Są to klasyczne plecaki wyposażone w stelaż z kółkami, dzięki czemu oferują możliwość wygodnego przewiezienia ich po podłożu niczym walizek podróżnych, przy zachowaniu możliwości założenia na plecy. Przejście między prowadzeniem plecaka za pomocą kół, a założeniem go na plecy jest bardzo wygodne i zajmuje dosłownie kilka sekund. Wiele rodziców decyduje się na zakup plecaka na kółkach dla swoich pociech, a wszystko w trosce o ich zdrowie i wygodę. Uczniowie mogą nosić książki i zeszyty na plecach, a gdy odczują zbyt duży ciężar, np. w trakcie drogi do domu – mogą je wygodnie ciągnąć.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę