Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Policjanci też mają nowy ambulans

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego trafił do łomżyńskiej drogówki. Pojazd wyposażony jest w sprzęt niezbędny do pracy na miejscu wypadków i kolizji.

W minionym tygodniu łomżyńska komenda odebrała specjalistyczny radiowóz do obsługi wypadków – "APRD". Radiowóz volkswagen crafter łącznie z całym wyposażeniem kosztował ponad 460 tysięcy złotych. "APRD" czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego jest wyposażony w sprzęt niezbędny do pracy na miejscu wypadków i kolizji. Pojazd posiada: maszt z najaśnicami, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, znak "UWAGA WYPADEK", agregat prądotwórczy oraz fotele, biurka, sprzęt informatyczny: laptop, drukarka, skaner czy ruter WIFI. 

Specyfikacje pojazdu współtworzyli użytkownicy takich pojazdów. W łomżyńskiej komendzie nowy pojazd zastąpi stary. 

Samochód posiada wszystkie dostępne na rynku systemy zapewniające bezpieczeństwo oraz komfort jazdy, takie jak: ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), poduszki powietrzne, nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzację, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED, zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia osób wraz z wyposażeniem służbowym - czytamy w komunikacie. 

Samochód może służyć jako zwykły radiowóz. Warto przypomnieć, że w łomżyńskiej komendzie na stanie jest 6 ręcznych radarów do kontroli prędkości i nieoznakowana skoda z wideorejestratorem.

"APRD" zakupiony przez Komendę Główną Policji jest współfinansowany przez Unię Europejską.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę