Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ostatnie dni na tańszy prąd

Jeszcze tylko dziś i jutro można składać wnioski o tańszy prąd w 2023 roku. 30 listopada mija bowiem termin złożenia oświadczeń przez samorządy, przedsiębiorców MŚP, i innych upoważnionych.

Żeby skorzystać z prądu w cenie 785 zł za MWh podmioty upoważnione w ustawie, czyli jednostki samorządu terytorialnego, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej, w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada br., powinny złożyć u swojego dostawcy energii odpowiednie  oświadczenie. 

Od wielu dni punkt obsługi klienta PGE w Łomży przeżywa oblężenie. Dla klientów chcących złożyć oświadczenie do 30 listopada wydłużono godziny pracy BOK. W normalnych godzinach pracy obsługiwani są wszyscy klienci, a od godz. 16 do 19 tylko ci z oświadczeniami. 

Oświadczenie poza formą papierową, można złożyć elektronicznie. 

https://www.gkpge.pl/dla-firm/maksymalna-cena-pradu

Pod wskazanym adresem są wszystkie informacje. Ci , którzy nie złożą wniosku do 30 listopada cena maksymalna zastosowana zostanie od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostanie złożone takie oświadczenie.

Odbiorcy indywidualni, którym cenę maksymalną ustawa określiła na poziomie 693 zł za MWh do 2 MWh nie muszą robić nic. Operator sam naliczy cenę do tej wielkosci.   Gospodarstwa, w których jest osoba niepełnosprawna mają podniesiony limit do 2,6 MWh oraz do 3 MWh  gospodarstwa z Kartą Dużej Rodziny oraz rolnicy. Pozostali czyli w/w  uprawnieni takie oświadczenie muszą złożyć do 30 czerwca 2023 r. Informacje i wzory oświadczeń odbiorcy znajdą u dostawcy.

30 listopada mija także termin składania wniosków o dodatki na zakup opału przez odbiorców wrażliwych. Chodzi o szpitale, szkoły i przedszkola, ośrodki pomocy społecznych, placówki kulturalne, placówki opiekuńczych, itp. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę