Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

„Ekonomik” zamyka bramy przed niepożądanymi gośćmi

- Jest mi niezmiernie przykro i przepraszam mieszkańców za powstałe utrudnienia, ale ze względów bezpieczeństwa przebywanie na terenie przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Numer 6 w Łomży będzie od 5. grudnia 2022 r. zabronione od godziny 18. wieczorem do 7. rano - informuje dyrektor Paweł Drożyner z ZSEiO nr 6. Przez dziesiątki lat przejście przez „Ekonomik” od strony ul. Kopernika w kierunku osiedla bloków i Polowej było otwarte. Skąd ta nagła zmiana...?

Mieszkańcy bloków i domów w sąsiedztwie „Ekonomika”, przy którym znajduje się Bursa Szkolna nr 1, korzystają ze skrótu drogi w kierunku cmentarza i ul. Generała Sikorskiego od dziesiątków lat. Dyrektor Paweł Drożyner pamięta osobiście, że przynajmniej od 1992 r. gdy zaczynał tu pracę, lecz ma także wrażenie, że podobnie było od 1968/1969 r., czasu posadowienia i wybudowania Szkoły. Inny pracownik Szkoły mówi, że przejście przez teren było ogólnodostępne co najmniej od 1977 r.

- Powodem podjęcia przeze mnie decyzji o zamknięciu 4 wejść na teren przy Szkole są odbywające się bez naszej zgody imprezy alkoholowe, zwłaszcza pod wieczór, kiedy nie pada deszcz ani śnieg – wyjaśnia powody nagłej zmiany sytuacyjnej dyrektor „Ekonomika”. Rozumie, że dla wielu ludzi – szczególnie starszych, wolno poruszających się - skrót był wygodny i potrzebny, jednak przeważyły względy praktyczne. - Na terenie przyszkolnym znajdowaliśmy często dużą ilość puszek i butelek, pustych lub pobitych. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, budynek szkolny ogradza się, a dyrektor zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w szkole, dlatego zamykamy wejścia.

Tabliczki i kartki z zakazem wejścia
Inny pracownik ZSEiO nr 6 przypomina, że przez wandali zostały zniszczone siatki przy boisku do gier sportowych i połamane ławeczki oraz uszkodzono monitoring. Tlące się niedopałki wywołały pożar, od którego zajęła się ściana. Ponadto na teren przyszkolny były wyprowadzane regularnie psy, które załatwiały swoje potrzeby fizjologiczne, a właściciele nie fatygowali się sprzątać po czworonogach. Od 5. grudnia Policja będzie mogła traktować przedostanie się na zamknięty przy 4 wejściach teren „Ekonomika” przez osoby niepożądane jako przestępstwo z artykułu 193 KK lub wykroczenie z art. 156 KW albo 157 KW. Na murze Szkoły znajdują się tabliczki z zakazem, że przebywanie na terenie ZSEiO nr 6 jest zabronione w godzinach 18. - 7. Przy furtkach pojawiły się żółte kartki z komunikatem, że od 5. grudnia nie będzie wolno wchodzić na tereny „Ekonomika”.    

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę