Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Gminne święto”

Ponad 6 km przebudowanych dróg otwarto we wtorek w Gminie Zbójna. „Dzięki tym inwestycjom poprawi się komfort życia naszych mieszkańców” cieszył się zastępca wójta Michał Bajno, a goście podkreślali poprawę bezpieczeństwa na tych odcinkach.

- Do tej pory to mróz utwardzał wam tę drogę i przychodziła odwilż i wszystko się zepsuło. Teraz będzie na trwałe utwardzona dobra droga – mówił poseł Stefan Krajewski na otwarciu drogi gminnej w Popiołkach.  

Otwarto tzy odcinki dróg gminnych o łącznej długości ponad 6km. Wszystkie mają powierzchnię bitumiczną i 3,5 metra szerokości. Dwie z nich, w Popiołkach (1870 m) i w Kuziach (1100 m) zrealizowano z Rządowego Programu Polski Ład, gdzie dofinansowanie wyniosło 3.319.000 zł, a wkład własny to 174.000 zł (5%). Trzeci odcinek w Wyku wynosi 3320 m, a dofinansowanie wyniosło 500.000 zł. Resztę około 1,37 mln zł gmina zrealizowała ze swoich środków. 

- To teren rolniczy i ciężkie maszyny degradują drogi gruntowe. Jak były okresy dłuższego deszczu czy roztopy wiosenne, to mieliśmy częste prośby o bieżącą konserwację drogi – przypominał zastępca wójta Michał Bajno. - W gminie dominuje zabudowa stricte kolonijna i Polski Ład trafia w potrzeby takiej małej, niezamożnej gminy jak nasza  Dziś jest gminne święto. Pierwsze starania o tę drogę były w 2015 roku, ale budżet gminy na to nie pozwalał. Dopiero w tym roku, dzięki środkom pozyskanym z Polskiego Ładu mogliśmy dokonać tych przebudów, tak koniecznych naszym mieszkańcom – podkreślał.

Sołtys wsi Popiołki Kowalczyk Krzysztof przypominał o katastrofalnym stanie drogi i o trudnościach z dojazdem karetek do znajdującego się we wsi domu opieki.

- Chcę podziękować wojewodzie, zarządowi, że pomagają nam, rolnikom, bo tu ciężko rolnicy pracują. Produkujemy mleko, a to jest niewolnicza praca, sobota, niedziela. Jeśli będzie poprawa dróg, to może chętniej młodzi zostaną na wsi – wskazywał. 

Oficjalne otwarcie odbyło się w obecności gości i mieszkańców, a inwestycję poświęcił ks. proboszcz Roman Kłosik 

- Życzę, żebyśmy kolejne inwestycje mogli realizować wspólnie, bo przeznaczamy naprawdę duże środki, żeby te drogi poprawiać – mówił poseł Kazimierz Gwiazdowski, przedstawiciel partii rządzącej PiS. 

Natomiast Lech Szabłowski, starosta łomżyński wskazywał, że 6 km przebudowanych dróg przez wiejską gminę Zbójna to jest sukces, i tego sukcesu oraz skuteczności gratulował także nieobecnej wójt Gminy Elżbiecie Parzych. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę