Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Druga próba podwyżek podatków lokalnych

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski

Po nieudanej pierwszej próbie podwyżek stawek podatku od nieruchomości, przyszedł czas na kolejną. Prezydent Mariusz Chrzanowski ponownie złożył wniosek o podwyżkę podatków lokalnych w takiej samej wysokości jak miesiąc temu. Wówczas prezydent widząc, że nic nie wskóra, wycofał wniosek.

Prezydent Mariusz Chrzanowski ponownie złożył ten sam wniosek co w październiku o podwyżkę podatków lokalnych, którym mieliby się zająć radni podczas planowanej na  23 listopada 2022 roku sesji Rady Miasta. Uzasadnia to „trudną sytuacją gospodarczą w kraju” oraz „ciągłym wzrostem potrzeb finansowych Miasta Łomża”. „Zwaloryzowanie stawek podatku od nieruchomości jest niezbędne” - pisze prezydent przedkładając Radzie Miasta te same stawki, które wycofał na październikowej sesji. Wzrost stawek podatku od nieruchomości w 2023 roku miałby wynieść około 11,8%. Taki poziom wzrostu znalazł się w opublikowanym wczoraj projekcie budżetu miasta na przyszły rok..

Za 1 m2 gruntu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniosłoby 1,08 zł. (+11,34%).

Za 1hektar powierzchni pod wodami trzeba będzie zapłacić 5,56 zł.(+11,87%)

Za 1 m2 powierzchni gruntów pozostałych w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej działalności statutowej działalności pożytku publicznego wyniesie 0,41 zł. (+10,81%)

Za 1 m2 powierzchni budynku mieszkalnego – 0,87 zł (+11,54%)

Za 1 m2 powierzchni budynku pod działalność gospodarczą – 25,37 zł ( +11,81%)

Na dotychczasowym poziomie miałby zostać podatek od psów. Przypomnijmy 90 zł za psa w budownictwie wielorodzinnym i 80 zł w jednorodzinnym. 

Biorąc pod uwagę, że środki transportu związane są z prowadzeniem działalności, stawki miałyby zostać na tym samym poziomie co w 2022 roku. 

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę