Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 napisz DONOS@
logo ARiMR_niebieskie.jpg

Ostatnie dni na złożenie wniosków zarządzania ryzykiem w rolnictwie

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR przypomina: Zarządzanie ryzykiem – 31 października br. ostatnim dniem na złożenie wniosków.

O dopłaty do ubezpieczeń w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 mogą się ubiegać hodowcy drobiu, świń i bydła. Budżet przeznaczony na to wsparcie wynosi ponad 108 mln zł. Dotychczas Agencja zarejestrowała 78 wniosków, najwięcej – 13 – w województwie małopolskim. O dopłaty można ubiegać się do 31 października br. 

Jak podaje Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Katarzyna Roszkowska w województwie podlaskim do dnia dzisiejszego z tego działania złożono 5 wniosków. 

Wnioski o pomoc przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwe ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Dokumenty można składać osobiście, nadać rejestrowaną przesyłką pocztową lub za pośrednictwem formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR, a także wysłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy e-PUAP. 

Dofinansowanie w ramach „Zarządzania ryzykiem” z PROW 2014-2020 może być przyznane producentom drobiu, bydła i świń, którzy mają prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą hodowlę. O tę pomoc może się też starać przedsiębiorca zagraniczny, który wykonuje działalność gospodarczą na terytorium Polski, jednak firma taka musi być wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego co najmniej od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia. Dopłaty do ubezpieczeń przysługują również producentom rolnym, którzy są wspólnikami spółki cywilnej.

Pomoc przyznawana jest w formie dopłat do ubezpieczeń od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą. Ważne, aby okres objęty ubezpieczeniem rozpoczynał się nie wcześniej niż 1 kwietnia 2022 r. Aby móc się stać beneficjentem tej pomocy, należy w ramach prowadzonej działalności rolniczej mieć podpisaną umowę ubezpieczenia zwierząt od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą. Ubezpieczenie musi obejmować co najmniej:

  • 1000 sztuk: rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego;
  • 14 sztuk świń;
  • 4 sztuk bydła. 

Dopłaty wynoszą 70 proc. opłaconej składki, pod warunkiem że z umowy ubezpieczenia wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. Co istotne, zainteresowany tym dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia.

Więcej informacji na temat tego działania znajdziecie Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/arimr/zarzadzanie-ryzykiem--31-pazdziernika-ostatnim-dniem-na-zlozenie-wnioskow

IMG-1535 26.10.2022.JPG

tekst płatny

 

Foto:
Foto:
mm
cz, 27 października 2022 09:15
Data ostatniej edycji: cz, 27 października 2022 09:50:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę