Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Torby pomocy przedmedycznej dla druhów ochotników

Główne zdjęcie
Torba dla OSP w Miastkowie

Dwie torby do pomocy przedmedycznej trafiło dziś do strażaków z dwóch jednostek OSP z powiatu łomżyńskiego: z Miastkowa i Gaci.

- Strażacy często udzielają pomocy przedmedycznej na terenach wiejskich – mówił senator Marek Komorowski, w którego biurze odbyła się ceremonia przekazania. - Torby o wartości około 4 tysięcy złotych pochodzą z programu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i mają pomóc w zaopatrzeniu jednostek OSP w te podstawowe produkty opatrunkowe.

Zestawy, które trafiły dziś do strażaków ochotników z OSP w Miastkowie i OSP w Gaci zawierają bandaże, plastry i tym podobne przydatne opatrunki. Służą do opatrywania ran i obrażeń w sytuacji, gdy na miejscu zdarzenia jako pierwsi pojawiają się druhowie z OSP. Zanim dojedzie zespół ratownictwa medycznego z Łomży, ranny ma szanse być opatrzony. Ważność tych produktów jest ograniczona i wynosi około 3 lat. Oznacza to konieczność ciągłej wymiany i uzupełniania.

- Szukamy tych jednostek, które najbardziej potrzebują pomocy. Warunkiem, o którym musimy pamiętać, jest działalność w terenie rolniczym. Zawartość torby przydaje się w pomocy także przy wypadkach w rolnictwie – dodawał Krzysztof Niewiadomski, z-ca dyrektora białostockiego oddziału KRUS-u.

Jednostka w Miastkowie liczy 30 strażaków, z tym, że do akcji może wyjeżdżać 26. Jako jedyna w gminie wpięta jest do KSRG. 

- Do pomocy człowiekowi wyznacznikiem nie powinien być pieniądz, ale niestety jest - mówi ks Jarosław Świderek, który jest prezesem w OSP w Miastkowie i czynnym strażakiem. Taki zapas środków opatrunkowych jest dla jednostki ważny.

O aspekcie finansowym mówił także Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża.

- Ochrona przeciwpożarowa jest zadaniem własnym samorządu. W naszej gminie to już prawie milion złotych przeznaczanych jest w budżecie na to zadanie i każda złotówka, która wpłynie z zewnątrz jest ogromnym wsparciem. Czy duże na kilkuset tysięcy na samochód ratowniczo-gaśniczy czy też jak dziś dostaniemy torbę za kilka tysięcy, każde wsparcie ma ogromne znaczenie – podkreślał Kłys.

 

Foto: Torba dla OSP w Miastkowie
Foto:
Foto: Torba dla OSP w Gaci: Grzegorz Milewski (prezes OSP Gać), Marek Komorowski (senator RP), Piotr Kłys (wójt Gminy Łomża), Krzysztof Niewiadomski (z-ca dyrektora białostockiego oddziału KRUS-u)
Foto:
mm
wt, 25 października 2022 17:41
Data ostatniej edycji: wt, 25 października 2022 21:16:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę