Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Wycinarki laserowe - najważniejsze sprawy w czasie zakupu

Główne zdjęcie
fot. materiały prasowe

Wycinarki laserowe znajdują zastosowanie w coraz to kolejnych branżach i zakładach pracy. Występują przede wszystkim w zakładach przemysłowych, gdzie wykorzystuje się je do obróbki materiałów szczególnie wymagających. Można za ich pomocą skrawać materiały, nadawać im docelowy kształt, nanosić oznaczenia oraz oddziaływać na inne sposoby. Wycinarki laserowe są urządzeniami stosunkowo drogimi, dlatego warto dokładnie przemyśleć ich zakup i sięgnąć po modele dopasowane do Twoich potrzeb oraz zamierzonego sposobu użycia. Jest to szczególnie ważne w tych miejscach, gdzie wycinarki będą miały wpływ na przebieg procesu produkcyjnego.

Wycinarki laserowe - najczęstsze sposoby wykorzystania 

Wycinarki nadają się do cięcia różnych grup materiałów uformowanych do postaci cienkich arkuszy. Również niektóre elementy konstrukcyjne - takie jak rury i ich złączki - mogą być modelowane za pomocą wycinarek laserowych. Najczęściej wykorzystuje się je do kształtowania takich materiałów jak stopy stali nierdzewnej, stopy stali miękkiej, tytan, aluminium i ceramika. Niekiedy też stosuje się je w celu kształtowania elementów plastikowych, drewnianych, papierowych lub wykonanych z tkanin. 

W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na przeznaczenie danej wycinarki oraz możliwość jej dostosowania do pracy z konkretnymi grupami materiałów. Ważna jest także maksymalna grubość ciętego materiału, z którym wycinarka może się uporać. Na przydatność wycinarki wpływa także jej siła, a dokładnie moc lasera, a także obecność dodatkowych akcesoriów wspomagających jej pracę. Wycinarki o szerokim zakresie użytkowania oferuje Botland - Sklep elektroniczny. Znajdziesz w niej produkty o mocy od zaledwie 1 KW do kilkunastu lub więcej KW. 

Rodzaje zastosowanej technologii 

Wśród oferowanych urządzeń znajdziesz wycinarki gazowe typu CO2 oraz nowszej generacji urządzenia światłowodowe. Wycinarki gazowe były do niedawna najpopularniejszymi odmianami urządzeń laserowych, wykorzystywanymi w niemal całym przemyśle. Ich działanie opierało się na przesyle energii elektrycznej z wykorzystaniem rezonatora wypełnionego gazem CO2. Następnie skupiona wiązka lasera była przekazywana za pomocą zwierciadeł. 

W urządzeniach światłowodowych wykorzystano inne źródło zasilania, którym są diody. Emitowane przez nie światło jest wzmacniane w światłowodzie, którego działanie przypomina pod tym względem rezonator. Następnie wiązka światła jest prostowana i skupiana przy wykorzystaniu specjalnej soczewki. W urządzeniach światłowodowych nie wykorzystuje się systemu zwierciadeł optycznych, a sama soczewka jest ulokowana wewnątrz głowicy tnącej. 

Parametry użytkowe wycinarek laserowych 

Moc lasera ma olbrzymi wpływ na jego zastosowanie. Warto dobierać urządzenie odpowiadające materiałem poddawanym obróbce w Twoim zakładzie pracy. W przypadku urządzeń laserowych znajdziesz modele o mocy na poziomie zaledwie kilku kW do nawet kilkunastu kW lub więcej. Najmocniejsze urządzenia są w stanie przeciąć materiały grube na 4 cm. 

Prędkość cięcia oraz wydajność to kolejna istotna sprawa użytkowa. Warto też zwrócić uwagę na napięcie zasilania oraz wymiary całego urządzenia po jego rozłożeniu. Wielu użytkowników zwraca też uwagę na takie sprawy jak pole robocze lasera, moc emitowanej przez niego wiązki oraz klasę bezpieczeństwa.

tekst płatny

JJS
pt, 21 października 2022 08:49
Data ostatniej edycji: pt, 21 października 2022 08:51:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę