Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Nie wszystko złoto co się świeci”

Ponad 12 tysięcy euro straciło małżeństwo z Łomży, które postanowiło kupić samochód wystawiony do sprzedaży na jednym z niemieckich portali aukcyjnych. Na miejscu okazało się, że to oszustwo.

W poniedziałek (17.10) do Komendy Miejskiej Policji w Łomży zgłosiła się 34-letnia mieszkanka Łomży, która powiadomiła o oszustwie. Tydzień wcześniej, wspólnie mężem zainteresowali się ofertą sprzedaży mercedesa zamieszczoną na niemieckim portalu aukcyjnym. W związku z tym przez komunikator skontaktowali się ze sprzedającym, który potwierdził, że oferta nadal jest aktualna. Przysłał im także kilka zdjęć samochodu oraz film przedstawiający pracę silnika. To utwierdziło łomżynian w przekonaniu, że to dobra oferta i na podane konto wpłacili 12 tysięcy euro. 

Rozmowa ze sprzedającym była na tyle dobra, że miał on odebrać z lotniska  łomżyniaka. W  rzeczywistości na lotnisku w Niemczech nikt na „ziomka” nie czekał. Kupiec taksówką dotarł do siedziby firmy właściciela mercedesa. Tu okazało się, że od 2015 roku firma nie istnieje. Pomimo wielokrotnych prób kontaktu, telefonu już nikt nie odebrał i kontakt ze sprzedającym urwał się.

Po raz kolejny łatwowierność kontaktom tylko przez internet doprowadza do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem. Wysyłanie tak dużych pieniędzy tylko na podstawie filmiku, to niezbyt rozsądne. Stare przysłowie mówi, że „nie wszystko złoto co się świeci” dobitnie to pokazuje.

Policja apeluje o zachowanie jak najdalej idącej ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających. 

 

mm
wt, 18 października 2022 10:49
Data ostatniej edycji: wt, 18 października 2022 11:05:16

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę