Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Wyróżnienia za bezpieczne gospodarstwo

Gospodarstwa rolne Bożeny i Wojciecha Kurpiewskich z Dzierzg oraz Marty i Janusza Pietraszewskich z Nowych Wyrzyk zostały wyróżnione w wojewódzkim finale etapu XIX edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

KRUS od 19. edycji organizuje konkurs, promując dobre wzorce, poprawiać bezpieczeństwo i higienę pracy w gospodarstwach rolnych. Rolnicy biorący udział w konkursie mają okazję zaprezentować wyników swojej pracy i osiągnięć zawodowych. Poddają gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzają wyselekcjonowane komisje konkursowe. Podczas eliminacji komisje sprawdzają, czy zasady ochrony zdrowia i życia są stosowane w ocenianym gospodarstwie, a także czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe. 

W bieżącym roku do konkursu zostało zgłoszonych 81 gospodarstw rolnych. Podstawą ich oceny były elementy wpływające na bezpieczeństwo pracy, a w szczególności: organizacja obejścia i podwórza gospodarstwa, ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan techniczny budynków inwentarskich i gospodarczych, stan techniczny maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w gospodarstwie rolnym, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich, wyposażenie w ubrania robocze i środki ochrony osobistej, przechowywanie środków ochrony roślin i innych substancji niebezpiecznych, estetyka gospodarstw, zastosowane rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym. Po eliminacjach regionalnych do etapu wojewódzkiego zakwalifikowanych zostało 9 gospodarstw. 

Wśród 6 wyróżnionych dwa gospodarstwa pochodzą z terenu powiatu łomżyńskiego. 

Za umiejętność połączenia estetyki gospodarstwa z zasadami bezpiecznej pracy wyróżniono Bożenę i Wojciecha Kurpiewskich z miejscowości Dzierzgi w gminie Nowogród. 

Za zagospodarowanie części wypoczynkowo-rekreacyjnej i dbałość o ochronę przeciwpożarową wyróżniono gospodarstwo Marty i Janusza Pietraszewskich z miejscowości Nowe Wyrzyki w gminie Łomża.

 

Pierwsze miejsce przypadło gospodarstwu o profilu produkcji roślinnej Państwa Izabeli i Marka Sakowskich, z miejscowości Spiczki w gminie Orla, pow. bielski.

 

mm
cz, 13 października 2022 12:28
Data ostatniej edycji: cz, 13 października 2022 21:25:23

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę