Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Data ważności bonu turystycznego przedłużona

Do 31 marca 2023 r. przedłużono możliwość płacenia bonem turystycznym. Można nim płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, także w Łomży.

Do tej pory w woj. podlaskim całkowicie wykorzystano 67,3 tys. bonów czyli 56 proc. z wszystkich przysługujących. Z danych ZUS-u wynika, że do tej pory aktywowano 99 tys. bonów na ponad 120 tys. przyznanych. Nieaktywnych pozostało nieco ponad 21 tys. bonów na kwotę bliską 15 mln. zł. Wciąż do wykorzystania jest 53 tys. bonów, które są aktywowane, ale nie wykorzystane oraz te nieaktywne. 

Najnowsze zmiany w przepisach wydłużyły ważność bonu. Teraz będzie można nim zapłacić za usługę hotelarską czy imprezę turystyczną do końca marca 2023 r. - Bon przyznawany jest na każde dziecko, które na dzień 18 lipca 2020 r. miało prawo do świadczenia 500 plus lub między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. nabyło prawo do tego świadczenia. Wysokość bonu to 500 zł na każde dziecko, natomiast dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością dostanie drugi bon również o wartości 500 zł, czyli łącznie 1000 zł. Aby otrzymać drugi bon, należy złożyć odpowiednie dokumenty przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. 

Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. - Aby  skorzystać z bonu turystycznego, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, a następnie go aktywować. Po wykonaniu tej czynności  otrzymamy drogą mejlową unikalny numer płatności. Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem – dodaje rzeczniczka. 

Za pomocą bonu  można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. W całym kraju rodzice mogą dokonać płatności bonem u 28 tys. podmiotów turystycznych, a w woj. podlaskim u 552. W Łomży płatność bonem można zrealizować w 13 punktach.  

Zapłacić i zarezerwować usługę można teraz, czyli przed 31 marca 2023 roku, a wykorzystać w przyszłości bez ryzyka utraty pieniędzy. Takiej rezerwacji usługi można dokonać w Zajeździe Ryś. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Joanna Kalinowska tel. 889 801 811. 

 

mm
śr, 05 października 2022 11:41
Data ostatniej edycji: śr, 05 października 2022 13:09:37

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę