Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Wykonawca wraca na ulicę Grabową

W przyszłym tygodniu na ulicy Grabowej ma pojawić się już asfalt. Miasto Łomża dogadało się z wykonawcą firmą BIK-PROJEKT w kwestii zwiększenia wartości umowy i roboty ruszają.

Mimo ukończenia ulicy Jaworowej, to przebiegająca obok ulica Grabowa, którą razem procedowano, straszy mieszkańców  uszkodzeniem samochodu. Od 3-4 miesięcy, jak mówi jeden z mieszkańców, praktycznie niewiele dzieje się na budowie drogi dochodzącej do ulicy Meblowej. Mieszkańców straszą wysokie krawężniki, nierówna droga i pachołki.

- Dziś wznowiliśmy roboty na ulicy Grabowej, a w przyszłym tygodniu planujemy wylać masę bitumiczną – mówił prezes BIK-PROJEKT, wykonawca inwestycji.

Przestój na ulicy Grabowej, jak się okazuje, wynikał z radykalnych podwyżek cen materiałów i potrzeby rewaloryzacji umowy. Miasto negatywnie odpowiedziało na pierwszą prośbę przedsiębiorstwa zasłaniając się tym, że umowa nie przewidywała zmiany w zakresie wartości zamówienia. Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Dariusza Domasiewicza, Miasto Łomża w ostatnich miesiącach wielokrotnie bezskutecznie wzywało wykonawcę do podjęcia robót. Groziło także naliczaniem kar za zwłokę, w przypadku niedotrzymania terminu.

Po okresie straszenia, zgodnie z sugestią Prokuratorii Generalnej RP, podjęto kolejne rozmowy. Prokuratoria w swoich wytycznych zachęcała, aby rewaloryzować kontrakty. Nadzwyczajne wzrosty cen, z którymi wiele branż ma do czynienia, uzasadniało zdaniem jednostki dbającej o interes państwa, waloryzowanie wynagrodzenia zawartego w umowach na roboty budowlane. Oczywiście za ryzyko wzrostu cen nie może odpowiadać tylko inwestor, ale lepiej w drodze negocjacji dojść do porozumienia, niż przez sąd. 

Tak też się stało i Miasto porozumiało się w Wykonawcą. 

Także z uwagi na kilkumiesięczne prowadzenie w tym miejscu robót przez MPWiK, na wniosek BIK-PROJEKT, Miasto zgodziło się przesunąć termin zakończenia inwestycji na 15. listopada 2022 roku. 

 

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
mm
wt, 04 października 2022 12:47
Data ostatniej edycji: wt, 04 października 2022 13:17:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę