Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Premiera „Ciepłego Mieszkania” w Marianowie

Główne zdjęcie
Wójt Piątnicy Artur Wierzbowski odbiera czek z rąk wiceprezesa NFOŚiGW Pawła Mirowskiego i wojewody Bohdana Paszkowskiego

Gmina Piątnica otrzymała 1,4 miliona złotych z programu „"Czyste Powietrze" na wymianę pieców w 75 mieszkaniach bloków popegeerowskich w Marianowie. W ten sposób Gmina została premierowym w województwie podlaskim beneficjentem programu "Ciepłe Mieszkanie", skierowanego do właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych, a będącego uzupełnieniem projektu "Czyste Powietrze".

- Dokonaliśmy analizy kto może dostać takie dofinansowanie z właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych i wyszło nam około 75 – mówi Artur Wierzbowski, wójt Gminy Piątnica. 

Potencjalna pomoc adresowana jest do mieszkańców bloków w Marianowie i dawnego „czworaku” w Kisielnicy. Samorządowiec zapowiada spotkanie z zainteresowanymi. Dofinansowanie w wysokości od 15 do 39 tys. zł, podobnie jak w programie „Czyste Powietrze”, zależy od dochodowości. Przeznaczone dotacji w zależności od potrzeb może być na np. na wymianę okien, termoizolację, wymianę pieca itp. Jeśli nie będzie chętnych na całą kwotę, to reszta zostanie zwrócona. 

Samorząd w Piątnicy jako pierwszy w województwie podlaskim otrzymał dofinansowanie z programu „Ciepłe Mieszkanie”. 

- Wszystkie działania mające na celu zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery, są niezwykle istotne. Rządowe programy "Czyste Powietrze" czy rozwijany teraz "Ciepłe Mieszkanie", służą zdrowiu mieszkańców, ale jednocześnie pozwalają im zaoszczędzić środki w domowym budżecie, przyczyniają się do zmniejszenia wydatków na energię - mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Maciej Borzyszkowski zaznaczył, że program cieszy się w województwie podlaskim dużą popularnością. - Do tej pory przyjęliśmy 16 tys. wniosków oraz podpisaliśmy blisko 14 tys. umów. Wymieniliśmy ok. 9 tys. "kopciuchów" na kwotę blisko 150 mln zł. (...) W regionie zawartych jest 71 porozumień z gminami na punkty konsultacyjne - wyliczał prezes Borzyszkowski. 

 

mm
pon, 03 października 2022 11:04
Data ostatniej edycji: pon, 03 października 2022 11:34:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę