Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Kolejny akt wandalizmu w Łomży

Dzisiejszej nocy ( z soboty na niedzielę 1-2.10) na parkingu pod blokiem przy ulicy Niemcewicza 8 ktoś uszkodził 10 samochodów. Jakiś wandal szedł chodnikiem i rysował zaparkowane tam auta.

Na razie nie wiadomo wiele o nocnym akcie wandalizmu, jaki miał miejsce przy bloku Niemcewicza 8. W świetle dnia widać zarysowane samochody stojące wzdłuż chodnika. Nie wiadomo z której strony bloku wandal zaczął. Ślady, czyli rysy pozostawione na samochodach świadczą, że część trasy pokonał ulicą, następnie przeszedł na chodnik i dalej kontynuował swoje dzieło rysowania zaparkowanych aut. Linia zarysowań na samochodach prowadzi do/lub z bloku Niemcewicza 6, ponieważ w szczycie tego budynku także jest uszkodzony volkswagen. 

O uszkodzeniu około 10 samochodów redakcję zaalarmowała czytelniczka. Z jej informacji wynika, że gdy o godzinie 1 w nocy przyjechał jeden z mieszkańców bloku, to zarysowań nie było (aktalizacja - dop. red.).  Wygląda na to, jakby ktoś idąc trzymał w ręku jakieś twarde, raczej metalowe narzędzie i ciągnął po autach. Wiele tych rys jest bardzo głębokich, czyli ktoś musiał przyłożyć dużą siłę. Nie powinno być tolerancji dla takiego aktu wandalizmu, a jeśli to zrobił kluczykiem kierowca to odpowiadać powinien podwójnie. 

Na miejscu policjanci prowadzą swoje czynności dochodzeniowo-śledcze. Oby znaleźli sprawcę, jak tego 74-latka, który w rejonie ulic Chopina, Bema i Reymonta poprzebijał koła w 17 samochodach. Wydarzenia miały miejsce 16. sierpnia 2022 r. Wówczas pomocne okazały się kamery  monitoringu. 

Artykuł 288 § 1. Kodeksu karnego określa, że kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Z kolei § 2. dotyczy sytuacji mniejszej wagi, a wtedy sprawcy grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku.

 

Głupota nie ma wieku

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
nie, 02 października 2022 10:58
Data ostatniej edycji: nie, 02 października 2022 20:34:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę