Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Sadzonki świerka i sosny w piątek za darmo

Główne zdjęcie
Sadzonki świerka i sosny w piątek za darmo

3 tysiące sadzonek drzew iglastych, sosenek i świerków, przygotowali dla łomżyniaków pracownicy Nadleśnictwa Łomża. W ramach ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY w nadleśnictwach kraju przygotować miano milion sadzonek. W Łomży można je dostać jeszcze tylko do godziny 15.

- Warto przyjść do nas po sadzonki na działkę swoją albo żeby podarować rodzinie lub sąsiadom – zachęca Waldemar Witkiewicz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Łomża, które mieści się przy ul. Nowogrodzkiej 60. W czwartek zainteresowanie sadzonkami z 4. edycji akcji #sadziMY okazało się dosyć słabe – rozdano zaledwie około 1 tysiąca sadzonek. Przychodzący dziś do godz. 15. będą mieć do wyboru świerki oraz sosenki: większe 3-letnie i mniejsze 1-roczne.

- Warto sadzić drzewa – wyjaśnia Pan Witkiewicz. - Dostarczają tlenu całej planecie i Ziemi Łomżyńskiej. Przeciwdziałają zmianom klimatycznym, ponieważ pochłaniają CO2, czyli dwutlenek węgla. Wpływają korzystnie na wygląd krajobrazu i samopoczucie ludziom. Dają schronienie ptakom i ożywczy cień w upały. Korzenie drzewek trzeba chronić przed wysuszeniem, więc chętni do otrzymania sadzonki powinni wziąć z sobą opakowania do zabezpieczenia korzeni. Jeśli nie będziemy sadzić od razu, to drzewka należy ułożyć płasko na ziemi i przysypać korzenie wilgotnym piaskiem. Mogą kilka dni poczekać.

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę