Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Kolejny odstrzał dzików

Wojewoda podlaski zarządził, między innymi w rejonie Łomży, sanitarny odstrzał 1000 dzików. To kolejny w tym roku.

Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, rozporządzeniem 5/2022 zarządził we wtorek 27 września 2022 roku, sanitarny odstrzał 1000 dzików. Do 15 grudnia 2022 roku zarządcy i dzierżawcy obwodów łowieckich położonych na terenie województwa podlaskiego mają przeprowadzić odstrzał. Nakaz nie dotyczy niektórych obwodów łowieckich z terenu powiatów: białostockiego, hajnowskiego i siemiatyckiego.

Odstrzał odbywa się na podstawie ustawy o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Po odstrzeleniu tusze mają być dostarczone do miejsc przetrzymywania, które wskazują powiatowi lekarze weterynarii. Te, które otrzymają ujemny wynik w kierunku afrykańskiego pomoru świń, mają być zagospodarowane do produkcji mięsa na własny użytek myśliwego lub do utylizacji. 

Te które uzyskają dodatni wynik badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń, mają być przekazanie ich do utylizacji wraz z przynależnymi patrochami. 

W 2021 roku w województwie podlaskim odstrzelono około 6 500 dzików, w tym w trybie sanitarnym 3 240. W tym czasie w powiecie łomżyńskim odstrzelono 556 dzików z tego w trybie sanitarnym 345.

 

Prawie 1000 dzików do odstrzału

Sanitarny odstrzał dzików w powiecie łomżyńskim


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę