Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Straż leśna pod bronią automatyczną

Główne zdjęcie
Fot. RDLP w Białymstoku

Strażnicy leśni z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku otrzymali karabinki GROT. To broń automatyczna, która ma trafić do każdego posterunku straży leśnej.

- Straż Leśna to formacja, która w skali kraju liczy około 3000 osób. W trakcie swojej pracy, strażnicy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami, dlatego też ważne jest odpowiednie wyposażenie – mówił Andrzej Nowak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. 

Podczas piątkowego przekazania 51 karabinków życzył leśnikom, aby otrzymana dziś broń nigdy nie musiała być użyta. 

Karabinek Grot, produkowany przez radomski „Łucznik”, to nowoczesna broń. Posługują się żołnierze Wojska Polskiego, w tym Wojska Obrony Terytorialnej.

Radio Białystok informuje, że każdy posterunek straży leśnej podlegającej regionalnej dyrekcji w Białymstoku, która poza podlaskim działa także na Mazowszu i Mazurach, przypadają dwa Groty. 

Leśnicy przechodzą szkolenia z obsługi tej broni m.in. w okolicach Czerwonego Boru pod Łomżą, a szkolą ich byli żołnierze GROM-u.  Broń docelowo ma trafić do wszystkich dyrekcji LP.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę