Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Dlaczego warto spróbować malowania obrazów po numerach?

Wielu z nas wydaje się, że malowanie obrazów to ciężka sztuka, która wymaga dużo umiejętności i wprawionej ręki. Warto jednak poszukać innych rozwiązań, które nam to ułatwią i jednocześnie dadzą dużo radości. Niezwykle ciekawym pomysłem jest malowanie obrazów po numerkach - dlaczego warto spróbować i gdzie znajdziemy największy wybór?

Czym jest malowanie po numerach?

Standardowe malowanie obrazów na płótnie jest dziedziną sztuki, która istnieje od setek lat. Wiele osób myśli, że malarstwo jest zarezerwowane tylko dla artystów i osoby z przeciętnymi umiejętnościami nie są w stanie stworzyć nic ładnego. Nic bardziej mylnego - obecnie istnieje możliwość łatwego namalowania obrazu przy pomocy nowej techniki! Malowanie po numerach to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce znaleźć nowe hobby, zrelaksować się i stworzyć własny obraz, a następnie powiesić swoje dzieło na ścianie. Jak to działa? Wybieramy obraz, które chcemy stworzyć na stronie wymalujtosam.pl i czekamy na przesyłkę. Otrzymujemy kartkę z numerkami, które po kolei musimy zamalowywać różnymi kolorami. Możemy wybierać spośród setek różnych wzorów, krajobrazów czy zwierząt. Co ciekawe, możemy zaproponować również zdjęcie zrobione przez nas, które następnie wystarczy zamalować! Ciekawą opcją jest również “malowanie diamentami” zamiast farbami, co tworzy zdecydowanie ciekawy efekt. Obraz warto wybrać zgodnie z naszymi zainteresowaniami lub gustem, tak abyśmy mogli później pochwalić się efektem poprzez ozdobienie naszego mieszkania. Co będzie nam potrzebne? Wystarczy płótno z numerami, farby akrylowe, pędzle oraz dużo chęci i odrobinę wolnego czasu. Warto zacząć od jednego koloru i nim zamalowywać jak najwięcej pól, aby nie doprowadzić do wyschnięcia farbek. Każda z nich jest oznaczona pewnym numerem, takim samym jak na płótnie, więc nie będziemy mieć problemu z rozróżnieniem, które pola musimy pomalować na jaki kolor. Jest to niezwykle proste, ale jednocześnie bardzo efektowne. Pozwala nam na własnoręczne stworzenie obrazu, z efektem, jakiego oczekujemy i z dużą satysfakcją!

Zdjęcie 2.jpg

Znajdź czas dla siebie

Warto pamiętać, że kolorowanie po numerach to doskonały pomysł na spędzenie wolnego wieczoru czy zresetowanie głowy. W dzisiejszych czasach często czujemy przebodźcowanie, spędzamy bardzo dużo czasu przed telewizorem czy smartfonem i nie mamy chwili wolnego czasu na przemyślenia. Doprowadza to często do dużego stresu, a w konsekwencji licznych chorób i nerwic. Warto pamiętać o chwili dla siebie - może być to zimny wieczór z herbatą lub kreatywny poranek. Możemy rozłożyć malowanie obrazu na kilka sesji, co pozwoli na dłuższe cieszenie się przyjemnością. Warto taki obraz przeznaczyć na prezent zestresowanej przyjaciółce lub osobie z rodziny, która często potrzebuje chwili dla siebie, a zawsze znajdzie się wymówka, aby tego nie robić. Pamiętajmy, że w życiu niezwykle istotny jest balans i kreatywny odpoczynek po ciężkim dniu wpływa zdecydowanie pozytywnie.

Rozwijaj kreatywność dziecka

Wspólne malowanie obrazu to również doskonały sposób na spędzenie czasu ze swoim dzieckiem. Jak wiemy, młode osoby potrzebują wielu kreatywnych zajęć, które wpłyną pozytywnie na ich pracę mózgu, a to jest doskonała okazja. Możemy wybrać motywy obrazów dla dzieci ze zwierzętami, motywami z bajek czy różnymi ciekawymi ilustracjami. Takie zajęcie pozwala na rozwój zdolności motorycznych, artystycznych, a także pozwala na skupienie, z czym u małych dzieci jest dość trudno. Warto zaplanować sobie rutynę takiego malowania codziennie wieczorem lub kilka razy w tygodniu. Dzięki temu wprowadzamy pozytywne nawyki, a po skończonym dziele - ogromną satysfakcję i chęć podzielenia się swoim obrazem z innymi. To dobry sposób na ciekawe zajęcie czasu, ale również pogłębienie więzi z dzieckiem. Spróbuj już dziś!

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę