Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Nowe motocykle w łomżyńskiej drogówce

Dwa jednoślady marki BMW R 1250 RT otrzymali policjanci z KMP w Łomży. To pierwsze pojazdy policyjne na łomżyńskich drogach z nowym wzorem oznakowania.

Policjanci z łomżyńskiej drogówki otrzymali dwa motocykle BMW R 1250 RT, które jak mówią motocykliści, są „potworami na dwóch kółkach”. Wyposażone są w silniki o mocy 136 koni mechanicznych przy maksymalnym momencie obrotowym 143 niutonometrów. Producent podaje, że maksymalna prędkość ponad 200 km/h, choć w internecie jako maksymalna często pojawia się 225 km/h. Policyjne motocykle, inaczej niż w wersji cywilnej, są jednoosobowe. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. W wyposażeniu znajdują się podgrzewane manetki oraz dodatkowe sakwy, co zdecydowanie poprawia komfort podróżowania. Kolorystycznie jednoślady są dobrze widoczne przez innych użytkowników drogi. Posiadają wiele elementów odblaskowych oraz czerwone i niebieskie sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu. 

Pojazdy zostały zakupione  w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ze względu na swą wielkość i zwrotność, nowe pojazdy mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać – podkreślają policjanci.  

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę