Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Opozycyjni radni w ramach oszczędności chcą m.in. odwołania wiceprzewodniczącego RM

Główne zdjęcie
Andrzej Grzymała, wiceprzewodniczący Rady Miasta

Odwołania Andrzeja Grzymały wiceprzewodniczącego Rady Miasta i likwidacji wszystkich komisji stałych Rady chcą opozycyjni radni miejscy. Odpowiednie wnioski złożyli w poniedziałek 19 września w Biurze Rady.

„Mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową miasta Łomża, celem wygenerowania oszczędności” - piszą we wniosku do przewodniczącej Rady Miasta opozycyjni radni. Chcą, aby na najbliższym posiedzeniu Rada Miasta odwołała wiceprzewodniczącego Andrzeja Grzymały oraz podjęła uchwałę o likwidacji stałych Komisji Rady Miasta, „których istnienie nie jest wymagane przez ustawę o samorządzie gminnym”. 

Rada Miasta Łomży ma 6 stałych Komisji: Komisja Rodziny, Sportu i Zdrowia; Komisja Gospodarki Komunalnej, Rozwoju i Przedsiębiorczości; Komisja Rewizyjna; Komisja Skarg, Wniosków i Petycji; Komisja Finansów i Skarbu Miasta; Komisja Edukacji i Kultury. 

Obligatoryjne, czyli obowiązkowe z punktu widzenia prawa, są: Rewizyjna i Skarg, Wniosków i Petycji. Reszta to autonomiczna decyzja Rady. Prawie rok temu już znacząco obniżono diety, szczególnie przewodniczym i wiceprzewodniczącym. Wnioskodawcy przyznają, że koszt funkcjonowania jest dużo szerszy, a wiąże się chociażby z koniecznością otwierania ratusza i korzystania z elektryczności podczas comiesięcznych spotkań. 

_MG_7563.JPG
Dariusz Domasiewicz

- Likwidacja komisji jest naszym kolejnym działaniem oszczędnościowym w tym roku po obniżeniu diet radnych na przełomie 2021/2022 r. W związku z trudną sytuacją finansową miasta będziemy przedkładać radnym jeszcze kilka innych pomysłów wymagających większości w radzie, które pozwolą na natychmiastowe zmniejszenie w naszej ocenie niepotrzebnych wydatków z budżetu miasta – mówi Dariusz Domasiewicz, jeden z wnioskodawców.

Wniosek o likwidację Komisji złożyły Kluby Radnych: Obywatelski Klub Samorządowy oraz Przyjazna Łomża. Natomiast pod wnioskiem o odwołanie wiceprzewodniczącego Andrzeja Grzymały, który jest z Klubu Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, poza radnymi w/w klubów są także radni Prawa i Sprawiedliwości.  

- Pomimo składanych wniosków na komisjach w sprawie pilnego wdrożenia planu oszczędnościowego, do dnia dzisiejszego nie dostrzegam żadnych działań w tym kierunku inicjowanych przez Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Jakbyśmy w Łomży funkcjonowali w innych realiach ekonomicznych i gospodarczych niż reszta samorządów, a może mieć to daleko idące konsekwencje – wskazuje Domasiewicz z Klubu Przyjazna Łomża. 

– W dramatycznej sytuacji finansowej miasta podejmujemy próby, które mają wygenerować oszczędności. Władza mówiąc o oszczędzaniu, powinna zacząć od siebie – podsumowuje Piotr Serdyński z Obywatelskiego Klubu Samorządowego. 

_MG_7492.JPG
Piotr Serdyński

 

 

Foto: Andrzej Grzymała, wiceprzewodniczący Rady Miasta
Foto: Piotr Serdyński
Foto: Dariusz Domasiewicz

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę