Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Oszukują na węgiel

Niech przestrogą będzie doświadczenie 65-letniego mieszkańca Suwałk, który szukając opału na zimę, chciał skorzystać z oferty internetowej, jednak mimo zapłaty opału nie otrzymał.

Sprzeczne informacje w sprawie dostępności opału napływają do mieszkańców. Media pokazują puste składy opału, a rządzący zapewniają, że węgiel będzie. Tworzy to pewien obraz bałaganu i niepewności, co jest doskonałą okazją dla przestępców.  

Suwalscy policjanci informują w środę (14.09) o 65-letnim mieszkańcu, który przez internet chciał kupić ekogroszek. Mężczyzna niby znalazł towar w jedynym składzie i zamówił 3 tony produktu. Na wskazane konto wpłacił ponad 8 tys. złotych, jednak zamówionego towaru nie otrzymał, a kontakt ze sprzedawcą, także mailowy, urwał się.

- Osoby, które poszukują opału poprzez składy prowadzące sprzedaż w internecie powinny mieć na uwadze to, że ze względu na to, że ciężko czasami ten opał w atrakcyjnej cenie dostać, to jest pole wykorzystywane przez przestępców – przestrzegał w Radiu Białystok rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa. -To właśnie oni, za pośrednictwem sieci, próbują w ten sposób oszukiwać. Niestety ta historia z powiatu suwalskiego to nie pierwszy przypadek w naszym województwie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę