Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Drogi prąd zmobilizuje do fotowoltaiki?

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

AMM Investments sp. z o.o. ma przygotować dokumentację projektową instalacji fotowoltaicznych na budynku PSZOK-u, stadionu miejskiego i Orlika przy Nowogrodzkiej. Na ile wysokie ceny energii wpłyną na rozwój OZE w zasobach miasta.

Miasto Łomża przeprowadziło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej instalacji fotowoltaicznej na budynku PSZOK i obiektach sportowych. Chodzi o stadion miejski i boisko Orlik przy ul. Nowogordzkiej. AMM Investments sp. z o.o za 35 900,00 zł ma przygotować komplet dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz komplet materiałów do przygotowania instalacji fotowoltaicznych włącznie z niezbędnymi do realizacji uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi. Moc przyłączeniowa przyszłych instalacji ma być zgodna ze stanem istniejącym. 

Prezes ZGO Jan Perkowski na Komisji Komunalnej, podczas dyskusji o spółce, tłumaczył radnym, że „my (ZGO – dop. red.) w 100% pracujemy na energii elektrycznej”. Zapytaliśmy więc o wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii w miejskiej spółce. 

- Zakład Gospodarowania Odpadami planuje w Czartorii wykorzystanie instalacji fotowoltaicznych – informuje Adam Miara, Dyrektor Zarządzający. - W chwili obecnej przygotowywany jest przetarg na wykonanie instalacji o mocy 240kW. Panele będą zainstalowane na dachach pomieszczeń znajdujących się na składowisku w Czartorii. Pierwsza część (50kW) ma być gotowa do końca roku, druga (190kW) do końca przyszłego roku.

Znaczną część wysypiska zajmują stare kwatery. Te wydają się dobrym miejscem do postawienia farmy fotowoltaicznej. 

- W planach jest również budowa instalacji fotowoltaicznej na zamkniętych kwaterach. Aby jednak móc ją wykonać niezbędne jest przeprowadzenie ekspertyzy geotechniczno - sanitarnej. Ekspertyza ma odpowiedzieć na pytanie czy warunki gruntowe pozwalają na umieszczenie instalacji na kwaterach. Ekspertyza ma być gotowa do 13.02.2023. Po otrzymaniu ekspertyzy będziemy podejmować dalsze kroki – wyjaśnia dyrektor dodając, że instalacja fotowoltaiczna o mocy 50kW ma powstać także na planowanym w Czartorii budynku socjalno-biurowym. 

- Inwestycje planujemy sfinansować, ze środków własnych i środków zewnętrznych – podsumowuje dyrektor Adam Miara. 

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę