Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Pijany kierowca schował się w polu kukurydzy

Pijany kierowa uciekał przed policjantami na DK 61. Gdy zablokowano mu drogę, porzucił auto i schował się w polu kukurydzy. Dzięki kamerze termowizyjnej mundurowi znaleźli go kilkaset metrów dalej.

We wtorek, tuż przed 23, do dyżurnego KMP w Łomży wpłynęło zgłoszenie o srebrnym samochodzie w rejonie Chojn Młodych na DK61, który jechał całą szerokością drogi w kierunku Łomży. Policjanci z patrolówki zauważyli go w Marianowie, zauważyli i próbowali zatrzymać. Jak czytamy w komunikacie, „Pirat drogowy ignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe, nie zważając na innych użytkowników drogi i kontynuował ucieczkę”. Po kilku kilometrach, prawdopodobnie gdzieś w rejonie Kisielnicy, zablokowali drogę by uniemożliwić dalszą jazdę. Zanim jeszcze policjanci dobiegli do zatrzymanego samochodu, kierowca porzucił go i uciekł w kukurydzę. Okazało się, że w aucie siedział inny mężczyzna. 33-letni pasażer został zatrzymany. Po dotarciu na miejsce policjantów z kamerą termowizyjną, rozpoczęto przeszukiwania pobliskiego pola. Dzięki urządzeniu, po kilkuset metrach zlokalizowano miejsce ukrycia kierowcy. 38-latek gdy usłyszał policjantów jeszcze próbował uciekać, ale został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jakby tego było mało mieszkaniec Grajewa poszukiwany był przez organy ścigania w Kolnie, Ełku i Grajewie. 

Mężczyźni trafili  do policyjnego aresztu. Teraz zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi 38-latkowi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 2. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę