Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Jaką broń palną można kupić w Internecie?

Sklep z bronią w internecie? A czemu nie? Choć Polska to nie USA, broń sportowa czy kolekcjonerska, podobnie zresztą jak sprzęt myśliwski, to coś, co można u nas dostać w sklepie internetowym. Porozmawiajmy o tym przez chwilę.

Legalność broni palnej w Polsce

Wpierw jednak trzeba sprecyzować zasady prawne, które regulują dostępność broni palnej na terenie naszego kraju. Bo że coś można kupić sobie w internecie, wcale nie znaczy, że to się odbywa bez poszanowania przepisów. Obowiązkiem sprzedawcy jest zweryfikowanie uprawnień kupującego. Ten z kolei musi spełnić naprawdę sporo warunków, żeby móc uzyskać stosowne papiery na broń.

Zacznijmy od wieku. Wnioskodawca musi mieć minimum 21 lat. Tak, zgadza się – standardowa pełnoletność to za mało. Poza tym trzeba przebyć badania lekarskie, których celem jest wykluczenie chorób natury psychicznej oraz uzależnień od narkotyków i alkoholu. To niezwykle ważne z punktu widzenia ewentualnych zagrożeń. Kandydat nie może bowiem znaleźć się w sytuacji, w której stanowi zagrożenie dla siebie lub bezpieczeństwa innych.

Gdy badania lekarskie dadzą zielone światło, trzeba zgłosić się na policję. Tam będzie konieczne złożenie orzeczenia precyzującego celu posiadania broni. To oczywiście trzeba będzie uargumentować. Naturalnie trzeba jeszcze udowodnić, że broń nie jest nam obca i że umiemy się nią posługiwać. Gdy wszystko jest ok, gdy szafa gra i już szuka się pistoletów do kupienia, ostateczną decyzję wydaje komendant wojewódzki policji... o ile oczywiście nie zapomniało się o czyściutkiej kartotece. W Polsce karalność ma bardzo duży wpływ na wydanie papierów na broń. Nawet jeśli wzorowo spełni się wszystkie powyższe wymogi, młodzieńczy błąd z przeszłości może przekreślić szansę na posiadanie broni palnej objętej koniecznością posiadania pozwolenia.

A co w takim razie z bronią bez zezwolenia?

Rewolwery czarnoprochowe

Pistolety, strzelby i każdy rodzaj broni oparty na mechanizmach nabojowych wymagają zezwolenia. Broń sportowa również się pod to kwalifikuje, co do tego nie powinno być żadnych wątpliwości. Ale cała masa produktów z innymi systemami już nie. Nie pomijając wiatrówek, które zresztą występują w wielu formach i kształtach, przepisy w Polsce pozwalają na broń historyczną wyprodukowaną przed 1885 rokiem lub jej rekonstrukcję. Byleby tylko wymagała czarnego prochu jako ładunku.

I tak oto w internecie bez zezwolenia można sobie kupić przepiękną broń czarnoprochową, z którą da się pójść na strzelnicę i rozładować nieco emocji. Tu trzeba nam koniecznie zaznaczyć, że nigdzie indziej z takim sprzętem udać się nie wolno. Choć rewolwery na proch nie wymagają zezwolenia (trzeba jednak mieć te osiemnaście lat, rzecz jasna) , strzelectwo za ich pomocą jest mocno ograniczone. Niemniej to nie odstrasza entuzjastów, których w Polsce z każdym rokiem przybywa. Interesują ich nie tylko sam pistolet czy karabiny historyczne, co również wszelkiej maści produkt dodatkowy.

Kule gumowe, kowbojskie kabury i inne akcesoria broni palnej

Sklep czynny 24/7 (czyli typowa placówka online) w dużej mierze swoje zyski zawdzięcza licznym akcesoriom, których potrzebują właściciele sprzętu z pozwoleniem, jak i bez niego. Chodzi o przedmioty, których przeznaczenie ma wymiar tak samo użytkowy, jak estetyczny. Skórzana kabura z grawerką czy pas na naboje w stylu meksykańskiego koniokrada... To bajery dla miłośników broni historycznej. Ale ci nastawieni na broń współczesną też nie będą narzekać. Termowizja na przykład czy maszynki do odlewania własnych naboi – to produkty idealne chociażby dla myśliwych.

Sklep z bronią czarnoprochową Saguaro Arms

Adres firmy:
Maszkowska 27/29, 95-035 Ozorków

Telefon:
+48 602 283 512

Strona WWW:
https://saguaro-arms.com/

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę