Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Zbyt szybcy kierowcy przed przejściem

Łomżyńscy policjanci sprawdzali w środę zachowania kierowców i pieszych w obrębie przejść i w czasie tych kontroli ujawnili ponad 100 wykroczeń, z których 68 popełnili kierowcy, 18 - piesi, 16 - rowerzyści, zaś kierujący hulajnogami - 5. Przewinieniem kierowców było głównie przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci stwierdzili ryzykowną jazdę 39 zbyt szybkich kierowców. Jednym z nich był kierowca audi w powiecie łomżyńskim.

Zbyt szybka jazda nie opłaciła się kierowcy audi. Policyjny radar w Miastkowie wskazał, że auto jechało w terenie zabudowanym za szybko o 56 kilometrów na godzinę. Jak relacjonuje Policja, w czasie zjeżdżania na wyznaczone przez funkcjonariuszy miejsce, kierowca najeżdżał na krawężniki. Podczas rozmowy z nim policjanci wyczuli zapach marihuany. 40-latek z Ostrołęki przyznał, że palił podczas jazdy narkotyk. Niewielką ilość suszu trzymał w pudełku po papierosach, wciśniętym między fotel a podłokietnik. Wstępne badanie na zawartość środków odurzających w organizmie wykazało, że jest pod ich wpływem, więc od mężczyzny pobrano krew do badań. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana.

40-letni mieszkaniec stracił prawo jazdy, zaś audi trafiło na parking strzeżony. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1 500 złotych i 10 punktami karnymi. Oprócz tego, za popełnione przestępstwa będzie musiał odpowiadać przed sądem.

Opr. Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę