Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Od środy (czwartku) wahadło na Starym Rynku

Główne zdjęcie
Łomża, Stary Rynek

Od 10 sierpnia Ratusz wprowadza tymczasową organizację ruchu. Od skrzyżowania z ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Woziwodzką (odcinek przed Ratuszem) kierowcy będą mieli do czynienia ze światłami.

Prace przy płycie Starego Rynku wymagają prowadzenia robót „na fragmencie jezdni, co ze względu na wąską zabudowę oraz duże natężenie ruchu kołowego i pieszego powoduje konieczność połówkowego zamknięciu jezdni dla ruchu pojazdów”. Dlatego Ratusz wprowadza tymczasową organizację ruchu. Od środy 10 sierpnia do końca miesiąca ruchem przed urzędem miejskim  sterować będzie sygnalizacja świetlna. 

To tzw. „wahadło” na Starym Rynku od skrzyżowania z ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Woziwodzką (odcinek przed Ratuszem) wiąże się również z innymi zmianami w organizacji ruchu. Przede wszystkim na Starym Rynku wzdłuż kamieniczek będzie on jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od skrzyżowania z ul. Kaznodziejską do skrzyżowania z ul. Giełczyńską z nakazem jazdy w prawo. Nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu w ul. Senatorską z ul. Giełczyńskiej i Starego Rynku. Ulica Woziwodzka będzie jednokierunkowa na odcinku od Starego Rynku do Zatylnej z kierunkiem jazdy  od strony ul. Rządowej. Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Radzieckiej. Parking wzdłuż Hali Kultury zostanie zamknięty, a w to miejsce tymczasowo zostanie przeniesiony przystanek autobusowy. 

Oprócz prac nawierzchniowych  wykonywane są również roboty związane z technologią fontanny i przy wyeksponowaniu reliktów – informuje Ratusz i stan zaawansowania całości szacuje na ponad 50 proc.

 

Aktualizacja (10.08.2022) godz: 7:59 :

Urząd Miejski w przesłanym mailu pisze, że "wykonawca rewitalizacji Starego Rynku przekazał informację, że tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona z dniem jutrzejszym (11.08)."

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę