Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Tanie wakacje – gdzie się wybrać?

Szczyt sezonu trwa. Ceny lotów są wysokie, a właściciele miejsc noclegowych podnoszą stawki. Dodatkowo kurs wymiany euro i dolara jest wyjątkowo mało korzystny. Podpowiadamy, w jaki sposób jeszcze w tym roku zorganizować tanie wakacje. Gdzie szukać ofert? W których krajach uda się wydać mniej?

Tanie wakacje – gdzie szukać ofert?

W Internecie roi się od porównywarek cen lotów i wycieczek, takich jak Kayak, Fru, czy Skyscanner. Jeszcze przed potwierdzeniem dni urlopowych w pracy, warto przesortować dostępne opcje. Może okazać się, że przesuniecie planowanego terminu o kilka dni spowoduje sporą oszczędność. Kolejny krok to zaplanowanie budżetu.

Często w praktyce spragnieni wakacji turyści zakupują sam przelot, później nocleg, a dopiero na miejscu martwią się o inne wydatki. Lepiej zorientować się w cenach obowiązujących w danym kraju i oszacować wysokość potrzebnych środków. Oczywiście niektórzy preferują budżetowe wakacje, jednak dla większości bardziej komfortowy będzie wyjazd w tańsze miejsce, gdzie można po prostu pozwolić sobie na więcej.

W niektórych państwach wynajem auta to wydatek groszowy, a w innych oznacza bankructwo. Skorzystanie z lokalnego transportu publicznego to natomiast niekiedy dodatkowa atrakcja. Warto brać też pod uwagę ceny obowiązujące na autostradach, koszty winiet, a tankowanie zaplanować z wyprzedzeniem.

Umiejętne spakowanie walizki pozwoli zaoszczędzić na dodatkowym bagażu, który zazwyczaj jest płatny. Podczas wypadu weekendowego najczęściej wystarczy mała torba. Na blogu ExpressVPN ukazał się ostatnio ciekawy wpis, w którym omówiono technologiczny zestawem przetrwania, czyli listę przedmiotów elektronicznych przydatnych w podróży.

 

Tanie wakacje – gdzie najlepiej pojechać?

Do najtańszych miejsc w Europie należą Albania, Czarnogóra, Rumunia, Grecja, Bośnia i Macedonia. Dodatkowo kraje bałkańskie słyną z wyjątkowej gościnności i przepięknych krajobrazów. Na przykład, na myśl o Grecji pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl są słynne rajskie wyspy, skąpane w wodach Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego, nieskazitelnie białe budynki oraz zabytki z czasów historycznych.

By doświadczyć greckiego klimatu nie trzeba jednak wybierać najbardziej komercyjnych miejsc jak Kreta i Santorini. W innych miejscach łatwiej poznać można prawdziwą grecką kulturę i to z dala od turystycznego zgiełku. Można spróbować odwiedzić na przykład Peloponez, gdzie znajdują się słynąca z oliwek Kalamata, mityczną Spartę lub obszar historycznej Macedonii ze stolicą w Salonikach.

Spektakularne plaże i ogromne owoce morza znaleźć można w Albanii. Kraj ma dość słabą infrastrukturę, jednak ten problem rozwiązuje wynajem auta. W kilka dni zwiedzić można najpiękniejsze miasta: kurort turystyczny Durres, romantyczną Sarandę i miasto tysiąca okien Berat. Jeśli kłopotem nie jest długie oczekiwanie na granicy, można przy okazji odwiedzić piękną Macedonię, a po drodze zahaczyć o niezapomniane Jezioro Ochrydzkie.

Coraz więcej tanich lotów przewoźnicy oferują do Rumunii, przyciągającej gości oszałamiającą przyrodą i średniowiecznymi zamkami. Ten rozległy kraj jest siedzibą 14 parków narodowych, 17 parków przyrody i 8 miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Autostrada Transfogaraska to jedna z najbardziej spektakularnych dróg na świecie. Ma długość niespełna 100 kilometrów i przecina rumuńskie Karpaty, a najwyższy punkt sięga 2034 metrów. Podziwiać można krystalicznie czyste jeziora, wysokie góry i klimatyczne górskie domy.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę