Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Płacenie za zakupy „jest dla mięczaków”?

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Czterech mężczyzn wyjechało ze sklepu trzema pełnymi towarów wózkami, przepakowali artykuły do toreb i uciekli. Długo się jednak nie pocieszyli, bo szybko trafili w ręce policjantów, a teraz grozi im 5 lat więzienia.

W połowie minionego tygodnia w Piątnicy, czterej pijani mężczyźni zapakowali na trzy wózki zakupy i wyjechali ze sklepu nie płacąc za nie. Pod sklepem przepakowali produkty do toreb i uciekli. Kierownik sklepu szybko zgłosił sprawę policjantom, a ci w drodze na miejsce dostrzegli czterech mężczyzn z torbami, którzy na widok policjantów rozdzielili się i zaczęli uciekać, pozostawiając skradziony towar na chodniku.

Pierwszych dwóch szybko zatrzymali policjanci. Dobrze znani z wcześniejszych dokonań 29 i 32-letni mieszkańcy Łomży byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Pierwszy z nich miał ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie, drugi 1,3 promila. Kolejnego zatrzymał inny patrol skierowany w ten rejon. Okazał się nim 51-latek, również dobrze znany ze swojej przestępczej działalności. On także był pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało blisko 1,4 promila. Ostatni próbował przeczekać ruch policji w krzakach. Niestety, po kilkunastu minutach i jego wypatrzyli mundurowi. 32-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Cały towar wyceniony na 900 zł odzyskano i trafił z powrotem do sklepu. Mężczyźni natomiast trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu każdy z nich usłyszał zarzut kradzieży, za co, zgodnie z kodeksem karnym, grozi mi po 5 lat pozbawienia wolności. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę