Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zmarła Teresa Gołębiewska

Główne zdjęcie
Teresa Gołębiewska +83

W wieku 83 lat zmarła Teresa Gołębiewska, była prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Łomży. „Działała, aby umocnić chorych”.

W poniedziałek 25 lipca 2022 roku zmarła Teresa Gołębiewska, wieloletnia nauczycielka chemii w łomżyńskiej „Wecie” oraz prezes łomżyńskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Pani Prezes prawie 40 lat poświęciła na działalność społeczną i profilaktykę, aby łomżyniacy jak najdłużej ustrzegli się zawału, udaru czy stopy cukrzycowej.

- Ta choroba może dotknąć każdego z nas: w każdym wieku, niezależnie od płci, kraju i szerokości geograficznej. Jeżeli chcemy wiedzieć, czy jesteśmy chorzy, to powinniśmy przyjrzeć się swojemu życiu i postępowaniu – uświadamiała objawy cukrzycy i jak z cukrzycą żyć. 

Rówieśnicy i ciut młodsi mawiali, że „ma w głowie komputer, tak dobrze o każdej sprawie i terminie pamiętała”. Pani Teresa w rozmowie z Mirosławem R. Derewońko, dziennikarzem 4lomza.pl przyznała, że „działa, aby umocnić chorych”. 

Wiele osób zawdzięczało Jej wiedzę jak z tą powszechną chorobą żyć. Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków  przez ponad 25 lat spotykali się bowiem w SP nr 10, gdzie PSD miało swoją siedzibę i uczyli się odpowiedniej higieny organizmu, dbania o ciśnienie i masę, bo nadmiar tłuszczu.

„Praca społeczna opóźnia marazm, depresję i demencję” - twierdziła niezłomna w swojej pracy społecznej. 

 

Wystawienie ciała zmarłej Teresy Gołębiewskiej w piątek od godz. 16.00 w Domu Pogrzebowym Marczyk przy ul. Przykoszarowej oraz w sobotę od godziny 9.00. 

Wyprowadzenie do kaplicy Św. Józefa przy Domu Pogrzebowym Marczyk, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłej w sobotę o godzinie 11.00, a następnie pochowanie na cmentarzu parafialnym przy ul. Kopernika w Łomży.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę