Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Deszczowy ostatni weekend lipca

Główne zdjęcie
Łomża, ul. Giełczyńska

Pogodę pod koniec tygodnia kształtował będzie aktywny niż, który nasunie się najpierw nad Sudety i Karpaty, a później powędruje na północ, wzdłuż wschodniej granicy kraju. W sobotę i niedzielę przyniesie w rejon Łomży intensywne opady deszczu i burze. Przyszły tydzień ze spokojniejszą pogodą i mogą powrócić upały.

W piątek spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie 23°C. Wiatr słaby, zmienny, północno-wschodni. W nocy z piątku na sobotę północ kraju nadal pogodna, a na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W centrum i na południu opady deszczu, a na krańcach południowych możliwe również burze. 

W sobotę w naszym regionie, początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, ale w godzinach południowych wzrastające do dużego. Spodziewane są intensywne opady deszczu. IMGW w prognozie zagrożeń meteorologicznych na sobotę dla Łomży i powiatu łomżyńskiego przewiduje drugi stopieńm króry związany jest z silnym deszczem i burzami.  Temperatura maksymalna w naszym regionie wyniesie do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę intensywne opady deszczu mogą wystąpić od Dolnego Śląska przez centrum kraju po dzielnice wschodnie, a może spaść do 50 mm. IMGW na niedzielny dzień i noc tkże spodziewa intensywnych opadów deszczu z burzami i na kolejny dzień prognozuje drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Chłodniej, temperatura maksymalna w ciągu dnia w rejonie Łomży spadnie do zaledwie 16°C. 

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu, na północnym wschodzie początkowo jeszcze silniejsze. Temperatura w naszym rejonie wyniesie około  21°C.

We wtorek jeszcze okresami możliwy przelotny deszcz, ciepło, temperatura około 23°C.

W środę i czwartek możliwy powrót upałów. W rejonie Łomży do około 28°C. Na zachodzie, południu i w centrum kraju, już powyżej 30°C, lokalnie nawet około 35°C. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę