Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Straciła kosztowności na 30 tysięcy złotych

Seniorka padła ofiarą oszustów i straciła biżuterię wartości 30 tysięcy złotych. Uwierzyła w historyjkę usłyszaną w słuchawce telefonu, że jej wnuczek rzekomo spowodował wypadek.

W poniedziałek, około godziny 14.45, do 96-letnia mieszkanki Łomży zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że wnuczek kobiety spowodował wypadek, a pieniądze miały być sposobem na uniknięcie aresztu. Kobieta nie dysponowała oszczędnościami w gotówce, a kosztownościami. Fałszywy policjant polecił spakować je do metalowego pudełka po zegarku i przekazać kurierowi. Stało się to po ponad godzinie od pierwszego telefonu. Swoje kosztowności - warte około 30 tysięcy złotych - oddała mężczyźnie, który podał się za kuriera wysłanego przez jej wnuczka. O tym, że została oszukana dowiedziała się w rozmowie z synową, której opowiedziała całą historię. 

Z danych Komendy Miejskiej Policji w Łomży wynika, że w pierwszej połowie 2022 roku oszuści różnymi metodami wyłudzili blisko 750 tysięcy złotych. To ogromna suma, za którą kryje się utrata oszczędności, często całego życia. Jest też oznaką pewnej naiwności i obdarzania zaufaniem osób, których mimo że nie widzą, a tylko przedstawiających się jako policjant, prawnik czy bankowiec.

Policja ciągle apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu decyzji finansowych. Słysząc w słuchawce historię, że bliski spowodował wypadek czy pieniądze na koncie są zagrożone, powinniśmy przede wszystkim rozłączyć się i zweryfikować tę informację. O takich sytuacjach natychmiast należy informować policjantów, dzwoniąc na numer 112. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę