Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Woda w mieście jest

„W chwili obecnej na terenie miasta Łomża wszystkie osiedla, ulice są zaopatrywane w wodę, z wyjątkiem kilku obiektów przy ul. Owocowej” – informuje MPWiK w Łomży odpowiadając na nasze pytania o skalę awarii.

W poniedziałek o godz. 18.30, jak informowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, nastąpiło uszkodzenie głównej magistrali wodociągowej z ujęcia wody w Podgórzu. Z treści opublikowanego wówczas komunikatu wynikało, że skutki awarii są duże i ogromna część miasta nie ma wody. 

Z ostatnio otrzymanych informacji wynika, że „w chwili obecnej na terenie miasta Łomża wszystkie osiedla, ulice są zaopatrywane w wodę, z wyjątkiem kilku obiektów przy ul. Owocowej”. MPWiK zapewnia, że „trwają przygotowania do wykonania przyłączy tymczasowych dla wspomnianych budynków”. 

Magistrala została uszkodzona przez zewnętrzną firmę, która wykonywała roboty ziemne budującgo się osiedla domów jednorodzinnych przy ul. Złotej w Starej Łomży. Zapytaliśmy o głębokość na jakiej przebiega rura z wodą. Miejskie przedsiębiorstwo wyjaśnia, że magistrala przesyłowa z ujęcia w Podgórzu umiejscowiona jest na głębokości 1,7m od poziomu gruntu. Średnica zewnętrzna magistrali wynosi 455mm, a maksymalny przepływ wody z ucięcia w Pogórzu wynosi 450m3/h.

 

Ponad połowa Łomży bez wody

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę