Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wakacyjna Trasa Lewicy pt. "Bezpieczna Rodzina" w Łomży

Główne zdjęcie
Podlaski poseł lewicy Paweł Krutul przy mikrofonie

- W przyszłym roku wybory. Chcemy rozmawiać z Polakami i poznać, jakie problemy ich dotykają – mówił w Łomży podlaski poseł Lewicy Paweł Krutul podkreślając, że ma to pomóc w przygotowaniu programu wyborczego. „Liczymy, że w przyszłej kadencji będziemy również rządzić w Polsce” - dodawała posłanka Monika Falej

Bez barkierek, bez ochrony
Przedstawiciele kolejnej formacji politycznej przyjechali do Łomży, aby poznać opinie mieszkańców. Bezsprzecznie oznacza to, że partie poważnie przygotowują się do wyborów, które zgodnie z terminarzem wyborczym powinny odbyć się na jesieni 2023 roku. Na roku ulicy Długiej, Farnej i Starego Rynku parlamentarzyści Lewicy spotkali się z dziennikarzami, a następnie rozeszli się po okolicznych uliczkach, gdzie rozdawano ulotki, gazety i gadżety.

„Przyjeżdżamy żeby rozmawiać bez barierek, bez ochrony, bez obawy o trudne pytania, które wciąż się pojawiają”.

Posłanka Monika Falej wskazywała, że Lewica mimo że jest trzecim klubem w parlamencie, to złożyła najwięcej projektów ustaw m.in.: pakiet ustaw dotyczących wyższych płac w budżetówce, dla pielęgniarek, dla nauczycieli, dla urzędników, dla ludzi, którym zaproponowano w 2022 roku 4 procent podwyżki.

- Nie chcemy rozdawać pieniędzy i uzależniać ludzi od tego czy rządzimy czy nie. Chcemy, żeby się czuli bezpiecznie, żeby rodzina w Polsce była bezpieczna – podkreślała posłanka. Mówiła o ciepłym posiłku dla dzieci w szkołach, ponieważ „inflacja, którą mamy powoduje, że rodziców nie stać na ciepłe posiłki”. Bezdomnemu, jak o sobie mówił mężczyzna, który zaczepił parlamentarzystów podczas konferencji odpowiedziano, że mieszkanie zdaniem Lewicy nie jest towarem a prawem, dlatego proponują budować tanie mieszkania.

Wykluczona Łomża
Bartosz Grucela z krajowego zarządu Partii Razem mówił o wykluczeniu komunikacyjnym Łomży. 

"Jednym z kluczowych tematów dla Razem, dla Lewicy jest rozwój transportu zbiorowego". Działacz wspomniał, że z Łomży ostatni pasażerski pociąg wyjechał w1993 roku, a Lewica i Razem bardzo chciałyby rozwijać transport kolejowy i autobusowy. Relacjonował, że przyjechał z Olsztyna autobusem. Trasa była długa, a bilet był droższy niż z koleją z Olsztyna do Warszawy. 

 Wspominał o interwencji Razem i Lewicy w Orlenie w sprawie marż. 

- Udowodniliśmy, że cena benzyny mogłaby  być co najmniej o złotówkę tańsza, ponieważ te marże, które nakłada Orlen są zupełnie nierozsądne, szczególnie w dobie kryzysu energetycznego – podsumował. 

Węgiel aktywny
Przemysław Koperski, poseł z województwa śląskiego wezwał rząd premiera Morawieckiego, żeby zamiast obiecywać, wziął się w końcu do roboty. 

Tłumaczył, że zdaniem ekspertów Lewicy można było sytuacji z węglem uniknąć. 

- Nasi eksperci, Jerzy Markowski, były minister Gospodarki odpowiedzialny za górnictwo , przewodniczący Wacław Czerkawski z OPZZ mówili od kilku lat, że można było kopalnie Makoszowy i Krupiński uratować. Bogate w węgiel, dzisiaj można byłoby w nich wydobywać węgiel w cenie 70 USD za tonę. Pokłady pozwalałyby na wydobycie około 4 mln ton.

- Wczoraj premier Morawiecki mówił, że 4,5 mln ton węgla dociera do Polski z kierunków południowych. Polski rząd płaci za to 350 USD za tonę – wyjaśniał. -  Chcemy, żeby w Polsce dostępny był normalny węgiel, którym można palić w piecach, a nie jedyny dostępny węgiel w Polsce to węgiel aktywny. Chcemy, żeby nie węgiel aktywny dostępny był w Polsce, tylko żeby aktywny był rząd, który mógł przeciwdziałać i żeby wreszcie wziął się do roboty.

Tu mężczyzna wykonał mały happening, wyciskając tabletkę węgla aktywnego, stosowanego np.  przy problemach jelitowych. 

Za wcześnie, zdaniem posła Krutula mówić o decyzji, czy Lewica do wyborów pójdzie sama czy z innymi partiami i komitetami. 

- Zobaczymy jak się będą układały sondaże partii opozycyjnych. Wtedy będziemy podejmowali takie decyzje. Naszym głównym celem jest odsunięcie PiS od władzy. Jeśli takie czynności będziemy musieli podjąć, będziemy brali to pod uwagę – stwierdził. 

- Naszym celem jest współrządzenie, aby Polska była rządzona mądrze, odsunięcie PiS od władzy jest środkiem do osiągnięcia celu – podsumowała posłanka Anita Sowińska.

 

Foto: Podlaski poseł lewicy Paweł Krutul przy mikrofonie
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Poseł Paweł Krutul
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę