Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Awanse i mianowania na Święto Policji

- Trudny zawód i szlachetna przygoda - tak inspektor Krzysztof Woźniewski, komendant Policji w Łomży nazwał służbę, jaką w mieście i powiecie łomżyńskim pełni 228-oro funkcjonariuszy, w tym aż 50 kobiet, wspomaganych przez 60 pracowników cywilnych. W 103. rocznicę powołania Policji Państwowej w Hali Kultury na Starym Rynku była uroczysta zbiórka awansowanych policjantów.

Na scenie w Hali Kultury pod ekranem stało w 2 rzędach 23 - policjantek i policjantów. Naprzeciw, w miejscu po złożonych fotelach - goście uroczystej zbiórki, którą prowadziła podkomisarz Justyna Janowska, a meldunek komendantowi KMP w Łomży złożył nadkomisarz Przemysław Ciulkin. Na trybunie honorowej, której rolę wypełniła honorowo podłoga, znajdowali się, m.in. biskup Tadeusz Bronakowski i kapelan Policji Mirosław Orłowski, bo trzeba tu wspomnieć, że w małym kościółku odprawiona została przed południem msza święta w intencji świętujących policjantów i ich rodzin.

Nowe obowiązki w trudnym czasie
Nad głowami poawansowanych wyświetlono słowa ślubowania policjantów do słów roty, w której obiecują "służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..." Po tym wyświetlono krótki filmik, przedstawiający innych ślubujących rotą, z dźwiękiem o głośności nalotów bombowych. Wrażenie pękających murów prawie 100-letniej hali było piorunujące, jednak żaden z gości nie uciekł ani nie skulił się z przerażenia. Może dlatego, że wymagała tego powaga chwili, a może i dlatego, że nieraz widzieli nowatorskie eksperymenty i niespodzianki  techniczne w czasie tylu innych uroczystości. Jak jeden mąż przybyli przedstawiciele służb mundurowych, w tym Wojska Polskiego i Straży Pożarnej, i Panowie burmistrzowie gmin łomżyńskich: Jedwabne, Nowogród, Piątnica, Śniadowo, Przytuły, Wizna i Miastkowa. Zawitała także Pani wójt Zbójnej i od 2 lat zastępca wójta Gminy Łomża Cezary Zborowski. Władzę wojewódzką reprezentował Marek Olbryś - wicemarszałek podlaski, powiatową - starosta Lech Szabłowski, miejską - wiceprezydent Andrzej Stypułkowski.

Komendant miejski Policji Krzysztof Woźniewski przypomniał niedawne trzy lata walki z pandemią koronawirusa, kiedy policjantom przybyło "wiele nowych obowiązków", oprócz dotychczasowych; wsparcie Straży Granicznej w zahamowaniu nielegalnego przekraczania granicy z Białorusią; pomoc w trakcie ucieczek milionów emigrantów z Ukrainy z powodu inwazji Rosji 24. lutego 2022 r. Jako pierwszemu Pan inspektor Woźniewski pogratulował awansu swojemu zastępcy Marcinowi Rymarskiemu, który z podinspektora stał się młodszym inspektorem. Stojąca jako pierwsza w pierwszym rzędzie z lewej komisarz Anna Mandziuk z wydziału ruchu drogowego została nadkomisarzem i jako pierwsza w Policji łomżyńskiej przyjęła gratulacje na Święto Policji. W sumie awansowanych zostało 19-oro funkcjonariuszy, a 55-oro mianowanych w KMP w Łomży.

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146 

 

https://4lomza.pl/index.php?wiad=59908

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę