Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Jakie miejsca trzeba odwiedzić podczas pobytu w USA?

Stany Zjednoczone można zwiedzać miesiącami, a i tak nie zobaczy się wszystkich miejsc wartych odwiedzenia. USA to bardzo zróżnicowany i rozległy kraj, którego mieszkańcy słyną z pewności siebie i otwartości. Jakie miejsca warto zobaczyć podczas wizyty w USA? Poznaj trzy najlepsze destynacje.

Nowy Jork, czyli miasto, które nigdy nie śpi

Nowy Jork jest najbardziej zróżnicowanym kulturowo miastem USA, w którym mieszka ponad 8 milionów ludzi. W tym niesamowitym mieście z pewnością należy odwiedzić Manhattan, który aż kipi od różnego rodzaju atrakcji. Na samym środku wyspy znajduje się Central Park, który mieści się na 341 hektarach. Na Manhattanie znajduje się również Wall Street, „Ground Zero“ czy Piąta Aleja.

Nowy Jork to także Broadway, czyli mekka musicalu, gdzie wystawiają najlepsze przedstawienia z całego świata. Wieczorem najlepiej wybrać się na Times Square, gdyż wtedy najlepiej prezentują się reklamy świetlne. Przy Times Square mieści się New York Times Building, który jest obecnie 7 co do wielkości budynkiem w Nowym Jorku i 54 na świecie.

 

Wielki Kanion Kolorado

Wielki Kanion Kolorado w stanie Arizona jest zaliczany do cudów świata. Spektakularne formacje skalne powstały prawdopodobnie 6 milionów lat temu i można na ich zwiedzanie poświęcić nawet kilka dni. Co ciekawe Wielki Kanion ma rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy tam hotele i przystępną komunikację autobusową.

Do najlepszych punktów widokowych zalicza się m.in.Yavapai Point, Grand View i Desert View, jednak warto wybrać się również na wędrówkę w dół kanionu lub wybrać się na spływ rzeką Kolorado.

Zdjęcie 3.jpg

San Francisco

Flagową atrakcją San Francisco jest most Golden Gate, który można podziwiać z wielu punktów miasta, ale sam most również jest udostępniony dla zwiedzających. Niedaleko znajduje się słynne więzienie Alcatraz znajdujące się na wyspie. Rejs po zatoce to niezapomniane przeżycie i na pewno warto wziąć pod uwagę taką opcję.

W samym San Francisco niezwykłą panoramę miasta można zobaczyć z parku Alamo Square. Z tego miejsca można podziwiać domy „Painted Ladies”, czyli kolorowe kamienice z przełomu XIX i XX wieku. Ciekawym miejscem jest również Chinatown, które jest jednocześnie najstarszym Chinatown w Ameryce Północnej. Chinatown w San Francisco to również największa chińska enklawa poza Azją.

Zdjęcie 2.jpg

Podsumowanie

To tylko namiasta atrakcji, które możesz zobaczyć wraz z agencją wyprawową Sunsara podczas wyjazdu do USA. Stany Zjednoczone mają turystom wiele do zaoferowania i jest to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Słynne, wielokulturowe miasta zadowolą turystów spragnionych rozrywki, natomiast wielkie parki narodowe przyciągną rzesze miłośników przyrody. Jedno jest pewne, USA należy odwiedzić więcej niż jeden raz.

tekst płatny

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę