Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Zabawka połączona asfaltem z DK64

901 metrów drogi gminnej otwarto w towarzystwie dwóch posłów i wojewody. Nowa „asfaltówka” połączyła Zabawkę pod Piątnicą z drogą krajową nr 64.

Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski, w obecności posła PiS Kazimierza Gwiazdowskiego, posła PSL Stefana Krajewskiego, wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego i mieszkańców, przypomniał krótką historię drogi. W 2010 roku wykonano pierwszy odcinek tej drogi, ale na pozostałe 901 metrów pieniędzy zabrakło. Po 12 latach droga o szerokości 5 metrów wykonana z masy bitumicznej ze żwirowym poboczem, zatoką autobusową i kanałem technologicznym została poświęcona i otwarta. Wójt Wierzbowski przypomniał, że aby ta końcówka drogi powstała potrzebne było wsparcie rządowe, a konkretnie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja kosztowała niecałe 2 mln zł, a dofinansowanie rządowe wyniosło 640 tys. Gmina Piątnica pokryła większą część inwestycji z własnych funduszy, które wyniosło prawie 1,4 mln zł. 

Poseł Kazimierz Gwiazdowski i wojewoda Bohdan Paszkowski zwracali uwagę na zmiany w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg.

- Niektóre drogi wymagają tylko, żeby nie projektować inwestycji z pozwoleniami na budowę, a wystarczy położyć 3-4 cm nakładki i ta droga dalej będzie dobra, czyli zmodernizować drogę – tłumaczył poseł. Wojewoda Paszkowski precyzował, że będą wyodrębnione dodatkowe środki w ramach funduszu na remonty, ścieżki rowerowe, bezpieczne przejścia i chodniki.

- Każda inwestycja cieszy lokalne społeczności, zwłaszcza jak w tym przypadku, zabrakło niecały kilometr i przez wiele lat nie dało się tego zrobić. Dzisiaj jest ten sukces wszystkich – zauważył poseł Stefan Krajewski.

- Wiem, że nie było łatwo, ale udało się. Wiemy jak było kiedyś, a jak jest teraz – podsumowała Zofia Sadowska, sołtyska z Zabawki.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę