Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Deszczowy i niezbyt ciepły weekend

Weekend w rejonie Łomży zapowiada się dość chłodno i deszczowo. W sobotę mogą pojawić się burze, lokalnie z silniejszym deszczem i wiatrem. Temperatura w dzień nie będzie przekraczać 19°C.

W piątek Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkami nad Zatoką Botnicką i północnymi krańcami Norwegii, a nad zachodnią i południową część kraju sięgnie słaby klin wyżu z rejonu Irlandii. Z zachodu będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie, tylko na południowym wschodzie do południa utrzyma się ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie wzrośnie. 

W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu, a lokalnie słabe burze. Temperatura maksymalna w rejonie Łomży do 19-20°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, miejscami w porywach do 60 km/h, zachodni. 

W sobotę klin wyżowy stopniowo osłabnie i cała Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad północnej Skandynawii. Z północnego zachodu będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie, któremu towarzyszyć będzie spadek ciśnienia, choć po południu znów zacznie rosnąć. 

W rejonie Łomży prognozuje się zachmurzenie umiarkowane, okresami przechodzące do dużego. Spodziewane są przelotne opady deszczu, a miejscami także burze z gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz do około 20 mm. Temperatura maksymalna do 20°C, choć po południu, w czasie opadów spadnie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, zwłaszcza w porywach burzowych do 70 km/h, zachodni. 

W niedzielę Polska znajdzie się w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Holandią. Ciągle napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie, a ciśnienie będzie się nieznacznie wahać. 

W rejonie Łomży spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W dzień przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna nie przekroczy 19°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę