Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Popadało, ale nie zalało

Po wczorajszych i nocnych opadach i podmuchach wiatru sytuacja w rejonie Łomży wygląda dość dobrze. Strażacy do połamanych drzew czy konarów wyjeżdżali 12 razy. Nie odnotowano podtopień. Gorzej sytuacja wygląda na wschodzie województwa.

Jeszcze przez cały dzień w naszym regionie mogą występować opady deszczu. Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o intensywnych opadach deszczu wydane przez IMGW obowiązuje dla Łomży i powiatu łomżyńskiego do godziny 15. Nie mniej jednak, powoli deszcz będzie przemieszczał się na wschód.

Popadało
Ostatniej doby najwięcej w naszym regionie spadło deszczu w Burzynie – 46mm (46 litrów na m2). W nieodległym Radziłowie poziom opadów był nieco mniejszy i wyniósł 37,4 mm, a w pobliskim Marianowie już tylko 20,6 mm. Opad rozkładał się na wiele godzin, co pozwalało wodzie spływać i nie niosło za sobą wielu szkód.

Interwencje straży pożarnej
Strażacy w rejonie Łomży interweniowali 12 razy. Wszystkie dotyczyły połamanych drzew lub konarów. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w Jedwabnem, gdzie drzewo uszkodziło dach na GOK-u. Strażacy nie zanotowali żadnych podtopień czy zalań – informuje z-ca komendanta PSP w Łomży brygadier Adam Kalinowski.

Gorzej sytuacja wygląda na wschodzie województwa. Bez prądu w podlaskim pozostaje około 6 tys. odbiorców. W całym województwie strażacy interweniowali 300 razy. Głównie są to połamane konary drzew, choć były także wyjazdy do zalanych piwnic. Kilka samochodów zaparkowanych pod drzewami zostało uszkodzonych. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał.

W Białymstoku silny wiatr oderwał fragment elewacji z wieżowca przy ul. Towarowej 8a. 

Rzeki przybrały, ale bez rozlewisk
IMGW dla rzek północno-wschodniej polski wydało ostrzeżenie o możliwych przekroczeniach stanów ostrzegawczych.

Z danych z czuników wynika, że w ciągu 48 godzin poziom Biebrzy podniósł się o 9 cm, ale stan zaczyna się stabilizować. Obecnie wskaźnik pokazuje 231 cm. Rzeka Wissa w ciągu ostatnich dwóch dni przybrała o 16 cm do 300 cm. Tu też widzimy pewną stabilizację.

Narew w Wiźnie  w ciągu 48 godzin przybrała o 13 cm do 233 cm, w Piątnicy o 15cm do 132 cm, a w Nowogrodzie o 2 cm do 74 cm. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę