Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Będzie lało

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które z północnego wschodu nadciągają w naszym kierunku. Może spaść nawet 60 litrów na metr kwadratowy. Wydano ostrzeżenie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym ostrzeżeniu meteorologicznym 2 stopnia prognozuje w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Od godz. 10 dziś 12 lipca do jutra 15 lipca do godziny 15, wysokość opadów może wynieść od 50 mm do 60 mm. To bardzo duża dawka wody. Opadom towarzyszyć będzie silny wiatr wiejący z północnego zachodu o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach może wynieść nawet 85 km/h. Temperatura spadnie i oscylować będzie około 16°C.

W związku z prognozowanymi ulewami w zlewni górnej i środkowej Narwi, rzeki Nurzec i a Węgorapy (podlaskie, warmińsko-mazurskie) IMGW przewiduje wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć charakter gwałtowny. Szczególnie na mniejszych rzekach i strumykach istnieje możliwość punktowego przekroczenia stanów ostrzegawczych. 

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę