Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Niezbyt ciepły tydzień przed nami

Początek tygodnia w całym kraju chłodny, w wielu miejscach deszczowy i burzowy. Z upływem dni pogoda będzie się jednak poprawiać, a temperatura rosnąć. Cieplej pod koniec tygodnia.

W poniedziałek w całym kraju sporo chmur. Na północnym-wschodzie może lokalnie trochę pokropić, ale niewiele.  Temperatura maksymalna w granicach 18°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. 

We wtorek na północnym wschodzie pogodę zepsuje przemieszczający się od południa przez Białoruś ośrodek niżowy, przynosząc opady deszczu. Tak więc spodziewane jest zachmurzenie duże z deszczem i burzami.  Temperatura maksymalna do południa wyniesie około 20°C, a po południu spadnie do  15°C. Wiatr  umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h. 

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W północno-wschodniej części kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Łomża znajdzie się na granicy dwóch mas powietrza, ciepłego z zachodu i chłodnego napływającego z północy. Termometry w naszym rejonie pokażą około 17°C.  Wiatr początkowo dość silny i porywisty, wiejący z zachodu i północnego-zachodu w ciągu dnia przesunie się na południe. 

W czwartek przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, choć lokalnie może trochę pokropić. Temperatura maksymalna wyniesie do 22°C. Wiatr będzie umiarkowany, na północy kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. 

W piątek im bardziej ku południu kraju, to pogoda będzie się poprawiać, zachmurzenie maleć, a temperatura wzrastać. W rejonie Łomży zachmurzenie małe i umiarkowane, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 20°C, Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. 

W sobotę bez większych zmian w pogodzie, jedynie strefa przelotnych opadów deszczu obejmie większy obszar, w tym rejon Łomży. Temperatura maksymalna wyniesie od około 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie Łomży okresami dość silny i w porywach do 45 km/h, zachodni.

Niedziela zapowiada się najcieplejszym i jedynym w całym tygodniu dniem bez opadów w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna w naszym regionie wyniesie około 20°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę