Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Pożegnaliśmy najstarszą 106-letnią Łomżyniankę

Główne zdjęcie
100-latka Aleksandra Baliszewska i Prezydent Mariusz Chrzanowski (fot. UM Łomża)

- W poniedziałek na starym cmentarzu w Łomży odbył się pogrzeb najstarszej Łomżynianki, która zmarła 26. czerwca w wieku 106 lat - wspomina 80-letni Czytelnik 4lomza.pl, "Gazety Bezcennej", pragnąc o tak niecodziennym fakcie poinformować społeczeństwo z miasta, powiatu i gminy. - Jak tyle razy napisaliście o urodzinach 100-latek, to tym bardziej o 106-latce wspomnienie się należy.

Jak opowiada przy Dwornej 39 stały Czytelnik, z trudem przypominając odległe dzieje, Aleksandra Baliszewska urodziła się 1. kwietnia 1916 r. w Siemieniu niedaleko Łomży. Jej rodzice prowadzili tam gospodarstwo, gdyż byli rolnikami. Aleksandra miała dwóch braci, prawdopodobnie: Henryka i Wacława (ponieważ o ewentualnym innym rodzeństwie Czytelnik nie pamięta). Wydaje mu się, że miała 4 córki. - Była dobrym, miłym i życzliwym człowiekiem - mówi Żałobnik, który Jej Rodzinę poznał około 1968 r. W jego pamięci Aleksandra Baliszewska była krawcową, pracowała w "Misiu" - czyli spółdzielni produkującej z różnokolorowego pluszu zabawki, powypełniane trocinami miśki.

Kartka z kalendarza w dniu 100. urodzin      
Sześć lat temu święto 100-lecia wiekowej mieszkanki Łomży Aleksandry Baliszewskiej opisał na stronie miejskiej Grzegorz Zawada. Prezydent Mariusz Chrzanowski składał życzenia Jubilatce. - Tak wspaniały Jubileusz jest okazją niecodzienną i doniosłą. W imieniu własnym i mieszkańców Łomży z wielkim wzruszeniem dziękuję za dar Pani życia – mówił, wręczył kwiaty i "listy gratulacyjne od Wojewody Podlaskiego i Premier RP". Wiele osób celebrowało z Jubilatką 100. urodziny. Helena Baliszewska, córka, wyjawiła: - Mama doczekała się ośmioro wnucząt i dwanaścioro prawnuków, a w sierpniu (2016 - dopisek red.) urodzi się pierwsza praprawnuczka... Pani Helena powiedziała, że  Pani Aleksandra jest zawsze "człowiekiem pogodnym, sympatycznym i miłym. Mimo wieku jest światłego umysłu".
W 2016 roku Aleksandra Baliszewska była jedyną łomżanką, która doczekała pięknego wieku. Wszyscy życzyli Jej wielu lat zdrowia, szczęścia i uśmiechu na każdy dzień. Pani Aleksandra Baliszewska opowiadała na przyjęciu rodzinnym z okazji 100. urodzin, że unikała picia wódki i palenia papierosów. Córki opowiadały, że była pracowita, pomocna, pogodna i towarzyska. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę